8. září 2018 15:14 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Kim chce mír.‘ Severokorejský vůdce plánuje navštívit Rusko

Severokorejský vůdce Kim Čong-un. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Severokorejský vůdce Kim Čong-un. | foto: Reuters

MOSKVA Severokorejský vůdce Kim Čong-un potvrdil svou připravenost navštívit Rusko. Oznámila to v pátek ruská agentura RIA s odvoláním na šéfku horní komory ruského parlamentu Valentinu Matvijenkovou. „Kim chce mír“, prohlásila Matvijenková po pátečním setkání se severokorejským vůdcem v Pchjongjangu, které trvalo přes hodinu.

„Potvrdil (Kim Čong-un), že je připraven a chce vykonat oficiální návštěvu Ruska,“ řekla Matvijenková. Termín a místo Kimovy návštěvy budou dohodnuty prostřednictvím diplomatických kanálů, dodala.

„Řekl (Kim), že nechce (návštěvu Ruska) oddalovat,“ doplnila Matvijenková. „Řekl: setkání s ruským prezidentem je pro mě velmi důležité, projednali bychom strategii a vyhlídky naší spolupráce, já bych samozřejmě také rád diskutoval o řadě důležitých témat z globální agendy,“ uvedla ruská zákonodárkyně.

Matvijenková také řekla, že předala severokorejskému vůdci poselství od ruského prezidenta Vladimira Putina. Žádné podrobnosti o něm ale nesdělila.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz