Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Lovecká organizace nabízela „lov snů“ s Donaldem Trumpem mladším, prodal se za 150 tisíc dolarů

Trump junior je zapálený lovec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trump junior je zapálený lovec. | foto: Hunting Legends

Reno (USA) Americká lovecká organizace Safari Club International (SCI) nabídla v aukci „lov snů” s potomkem amerického prezidenta Donaldem Trumpem juniorem a jeho dvanáctiletým synem Donaldem Trumpem III. Týdenní zájezd se nakonec vydražil za 150 tisíc dolarů.

Aukce se uskutečnila v Nevadě v rámci každoročního sjezdu organizace SCI, která shromažďuje nadšence pro lovení a podle svých slov usiluje o „ochranu svobody lovu“. Trump mladší, známý lovec trofejí, měl na sjezdu i hlavní projev.

„Tento rok uvádíme Donalda Trumpa juniora, muže, kterého netřeba představovat, jehož vášeň pro přírodu reprezentuje náš způsob života,“ zní popis vydraženého zájezdu. „Donald sdílí tento zápal se svým synem a věří v předávání loveckých dovedností napříč generacemi. Donald a jeho syn proto budou letos pořádat lov na Aljašce spolu se zkušeným průvodcem.“ Zájezd bude probíhat v listopadu na luxusní jachtě s jídlem a daněmi z lovu v ceně.

Reklama na lovecký zájezd s Trumpem mladším a jeho synem.

Reklama na lovecký zájezd s Trumpem mladším a jeho synem.

Cena začínala na 10 tisících dolarech a vyšplhala se na 150 tisíc, v přepočtu tedy 3,4 milionu korun. Kromě loveckého výletu s mladými Trumpy bylo v aukci nabízeno střílení slonů v Namibii, leopardů v Tanzánii či lov krokodýlů v Jižní Africe. Výtěžek z aukce údajně půjde na financování podpory lovu a ochranu divoké zvěře, píše deník The Guardian.

Minulý rok organizace Humane Society International (HSI) odhalila, že na sjezdu se vyskytovaly nelegální trofeje z ohrožených zvířat, jako stolek z lebky hrocha či křeslo ze sloní kůže. „Tato akce je největší setkání lidí, kteří oslavují nesmyslné zabíjení a prodávání mrtvých zvířat. Zatímco naše planeta zažívá masové vymírání druhů, SCI utrácí miliony dolarů za zničení ohrožené fauny,“ řekla deníku prezidentka HSI Kitty Block. Ke kritice se připojil i zakladatel skupiny Beach Boys, Brian Wilson, který na Twitteru sdílel petici za zákaz lovu trofejí.

03.února 2020 v 20:22, příspěvek archivován: 09.února 2020 v 12:24

This organization supports trophy hunting, which Both Al and I are emphatically opposed to. There’s nothing we can do personally to stop the show, so please join us in signing the petition at https://t.co/vOUtJDq6t2

Lovecká organizace kritiku odmítá s tím, že lov trofejí přispívá k ochraně druhů a Trump Jr. je prý sám „skvělý ochránce přírody“. Tomu příliš neodpovídá loňská příhoda, kdy Trump v Mongolsku bez povolení zastřelil ohroženou ovci Argali a následně se musel osobně sejít s mongolským prezidentem, který mu povolení zpětně udělil.

Prezident Donald Trump i přes lovecký zápal svého syna označil lov za „hororovou show“. Přesto v roce 2018 částečně uvolnil regulace na dovoz zvířecích trofejí, které zavedla Obamova administrativa. Ty se týkají sloních klů a lví kůže, jejichž dovoz je nyní zčásti povolen.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...