Středa 30. září 2020svátek má Jeroným, Ráchel 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ministr pro vnitřní bezpečnost Kelly: Zákaz migrace do USA nerozšíříme o další země

John Kelly je Trumpův kandidát na post ministra pro vnitřní bezpečnost.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Kelly je Trumpův kandidát na post ministra pro vnitřní bezpečnost.... | foto: Reuters

WASHINGTON Americký ministr vnitřní bezpečnosti John Kelly v úterý v Kongresu promluvil ohledně příkazu Donalda Trumpa o zákazu vstupu občanů i uprchlíků ze sedmi převážně muslimských zemí světa. Řekl, že jeho vydání bylo uspěchané a dodal, že rozšiřovat seznam nemá v plánu. Stavba mexické zdi podle jeho očekávání bude v plném proudu do dvou let.

Kelly řekl, že by byl raději, kdyby byl zákaz vstupu do USA pro občany z vybraných zemí zveřejněn později, aby s ním nejprve mohli být seznámeni poslanci. Je tak zatím nejvyšším americkým představitelem, který připustil pochybení při zveřejňování kontroverzního Trumpova dekretu, napsala agentura AP.

Před výborem pro vnitřní bezpečnost Sněmovny reprezentantů ministr ohlásil, že neuvažuje o přidání nových zemí k původním sedmi, na něž se antiimigrační dekret vztahuje. Upravil tak prohlášení Trumpovy administrativy, že tento dekret by měl obsahovat seznam dvanácti zemí.

Přesto Kelly podstatu nařízení bránil a řekl, že smyslem je zajistit bezpečnost všem občanům USA. Dekret je podle něj ústavní a je nezbytné, aby Trump stávající imigrační praxi přehodnotil.

Před více než týdnem ale Reince Priebus, šéf štábu Bílého domu, navrhl Donaldu Trumpovi pravý opak. Podle jeho doporučení by se naopak seznam měl rozšířit. Tento seznam by podle něj měl obsahovat i Saúdskou Arábie, Pákistán, Afghánistán a Egypt.

Od pátku je kvůli verdiktu federálního soudce antiimigrační dekret dočasně zablokován.

Kelly se rovněž vyjádřil ohledně plánů postavit zeď podél mexické hranice dlouhé 3200 kilometrů. Věří, že stavba bude do dvou let v „plném proudu“. Zmínil také představu o tom, jak by hranice měla vypadat. Zmínil slova jako „fyzická bariéra“, pravděpodobně by se mohlo v určitých místech jednat i o plot.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech
Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech

Do 30. 9. 2020 z každého zakoupeného produktu Lovela Baby půjdou 3 Kč na pomoc azylových domů Armády spásy.