15. srpna 2017 18:46 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž matkou, otec ženou. ‚Naše dítě nebudeme omezovat, pohlaví si vybere samo‘

Nikki (vlevo) a Louise Dravenovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nikki (vlevo) a Louise Dravenovi. | foto: Facebook Nikki Draven

LONDÝN/PRAHA Nikki a Louise Dravenovi z Middlesboroughu se ani jeden necítí být ztotožněni s pohlavím, se kterým se narodili. „My jsme se rozhodnout nemohli, chceme aby si náš potomek vybral, kým chce být, nebudeme mu nic vnucovat,“ říkají Dravenovi. Jejich syn Star nosí rád make-up, maluje si nehty a hraje s panenkami. Nosí chlapecké i dívčí oblečení. Pohlaví si má vybrat sám, chtějí jeho rodiče.

Syn Nikki a Lousie čtyřletý Star Draven nosí růžové oblečky, hraje si s panenkami i auty. Star vnímá Louise jako matku, přitom je jejím biologickým otcem. Nikki vnímá sebe samu jako muže i ženu, narodila se jako žena. Někdy se obléká jako muž, jindy nosí vysoké podpatky, rtěnku a polstrované podprsenky. Jednatřicetiletý Louise se narodil jako muž a rok před narozením Star začal žít jako žena, kterou se cítí být od osmi let svého života.

Dravenové, kteří se vzali v roce 2012, jsou považováni za první „fluid family“ rodinu v Británii. Pár se nechce pohlavně sebeidentifikovat, považuje svého čtyřletého syna zatím pouze za osobu, nikoliv muže nebo ženu. Informoval dailymail.co.uk.

„Ani jeden z nás nechce být tím, kým jsme se narodili. „Nechceme, aby se také naše dítě omezovalo. Jsme prostě obyčejnými rodinnými bytostmi, kterými chceme být. Chceme dát dítěti sebevědomí k tomu, aby si samo vybralo, kým chce v dospělosti být,“ řekla Nikki.

„Nikdy Star neříkáme že je chlapec, říkáme jí, že může být kýmkoliv chce. Nekupujeme specifické hračky a oblečení pro chlapce nebo dívky. Necháváme si Star vybrat s čím si chce hrát a co oblékat,“ řekl Louise.

Rodina Dravenových se často setkává s nenávistnými reakcemi. Lidé je sledují a častují nadávkami. Nikki si z toho ovšem podle svých slov nic nedělá, pracovala jako vyhazovač v gay klubu, zatímco Louise nenávistné reakce trápí.

msz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz