21. června 2019 13:08, aktualizováno  14:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na východě USA hoří velká ropná rafinerie. Hustý kouř zahalil některé čtvrti Filadelfie

Plameny a kouř stoupají z rafinérie ve Filadelfii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plameny a kouř stoupají z rafinérie ve Filadelfii. | foto: AP Photo

New York Série explozí v pátek poničila ropnou rafinerii v americkém státě Pensylvánie, oznámila televize NBC. Masivní požár zachvátil provozy společnosti Philadelphia Energy Solutions. Oheň byl viditelný na kilometry daleko a exploze zaznamenali lidé až ve městě South Jersey vzdáleném 100 kilometrů. Žádná závažnější zranění incident nezpůsobil.

V rafinerii pracuje asi 1000 lidí. Na místo přijely tři oddíly hasičů, okolní silnice byly uzavřeny. Obyvatelé jižních předměstí Filadelfie, které se nacházejí nedaleko rafinerie, by podle záchranářů neměli vycházet. Ani po čtyřech hodinách nejsou plameny pod kontrolou.

21.června 2019 v 10:42, příspěvek archivován: 21.června 2019 v 13:20

Philadelphia energy Solutions Refining Complex https://t.co/k19nhpEPUy

Okolí hořících objektů zahalil hustý černý dým, který pokrývá i některé filadelfské čtvrti. Evakuaci zatím místní úřady nenařídily. Příčina neštěstí není jasná, první exploze poškodily butanovou nádrž. Podle agentury AP v rafinerii hořelo už před dvěma týdny.

Plameny a kouř stoupají z rafinérie ve Filadelfii.
Plameny a kouř stoupají z rafinérie ve Filadelfii.

Rafinerský komplex založený před 150 lety je nejstarší a největší svého druhu na východním pobřeží USA, uvádí firma na svém webu. 

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 50 000 - 80 000 Kč