Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Namačkaný v obyčejné Ladě. Vůdce KLDR Kim Čong-una zachytili v nečekaném vozidle

Svět

  6:00
Pchjongjang/Praha - Zatímco při červnovém summitu s Donaldem Trumpem jezdil Kim Čong-un v ozbrojené limuzíně a po boku měl dvanáct bodyguardů, při návštěvě své země byl severokorejský vůdce spatřen v ruské Ladě Priora. Navíc u něj nebyli viděni žádní bodyguardi.

Severokorejský vůbec Kim Čong-un byl spatřen v zeleném sedanu, který se nápadně podobá ruské Ladě Prior. foto: Reprofoto: KCTV

Severokorejský vůdce je přitom velmi vybíravý, co se automobilů týče. Obvykle se pohybuje v obrněných limuzínách nebo neprůstřelných vlacích. Nedávno byl ale při prohlídce vojenských míst v zemi spatřen v autě, které sice není na snímcích vidět celé, ale podle tvaru kapoty, bočních oken i blinkru lze bezpečně identifikovat jako Ladu Priora.  Zda jde o běžně dostupný model bez speciálních úprav, však není jasné.

Obrázky Kima, jak sedí na zadním sedadle zeleného sedanu, obletěly severokorejská média. Záběry z celé návštěvy venkova se pak mimo jiné  objevily i na titulní straně vládního deníku Rodong Sinmun.

Severokorejský vůbec Kim Čong-un byl spatřen v zeleném sedanu, který se nápadně podobá ruské Ladě Priora.

Fotky pocházejí z Kimovy návštěvy armádní jednotky a farmy na cukrovou třtinu na severu provincie Pyongan, která hraničí s Čínou. Kromě Kim Čong-una v zeleném autě na nich lze vidět i další záběry z návštěvy včetně obhlídky pole, nebo chlévů.

Další zajímavostí kromě toho, že se severokorejský vůdce neobjevil v obrněné limuzíně, je, že Kim Čong-un nebyl obklopen hradbou osobních strážců. 

Věrní bojovníci vysocí jako Kim. Kdo jsou utíkající bodyguardi vůdce KLDR

Ještě začátkem června se přitom na summitu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem neobjevil bez doprovodu dvanácti elitních bodyguardů, kteří na sobě měli neprůstřelné vesty a utíkali kolem obrněného vozu.

Kim má přitom podle dostupných informací okolo sebe neustále minimálně devět členů ochranky, kteří ho doprovázejí i při cestách po Severní Koreji. Ti s ním však tentokrát nebyli viděni.

Bodyguardi Kim Čong-una kolem limuzíny.
Limuzína s Kim Čong-unem již vyrazila na setkání.

Místo toho ho šlo jednoznačně poznat za průhlednými skly jednoho z nejprodávanějších modelů, které vyráběla ruská společnost Avtovaz. Automobilka přestala Ladu Priora vyrábět v květnu.

Video publikované severokorejskou tiskovou agenturou:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...