Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Namačkaný v obyčejné Ladě. Vůdce KLDR Kim Čong-una zachytili v nečekaném vozidle

Svět

  6:00
Pchjongjang/Praha - Zatímco při červnovém summitu s Donaldem Trumpem jezdil Kim Čong-un v ozbrojené limuzíně a po boku měl dvanáct bodyguardů, při návštěvě své země byl severokorejský vůdce spatřen v ruské Ladě Priora. Navíc u něj nebyli viděni žádní bodyguardi.

Severokorejský vůbec Kim Čong-un byl spatřen v zeleném sedanu, který se nápadně podobá ruské Ladě Prior. foto: Reprofoto: KCTV

Severokorejský vůdce je přitom velmi vybíravý, co se automobilů týče. Obvykle se pohybuje v obrněných limuzínách nebo neprůstřelných vlacích. Nedávno byl ale při prohlídce vojenských míst v zemi spatřen v autě, které sice není na snímcích vidět celé, ale podle tvaru kapoty, bočních oken i blinkru lze bezpečně identifikovat jako Ladu Priora.  Zda jde o běžně dostupný model bez speciálních úprav, však není jasné.

Obrázky Kima, jak sedí na zadním sedadle zeleného sedanu, obletěly severokorejská média. Záběry z celé návštěvy venkova se pak mimo jiné  objevily i na titulní straně vládního deníku Rodong Sinmun.

Severokorejský vůbec Kim Čong-un byl spatřen v zeleném sedanu, který se nápadně podobá ruské Ladě Priora.

Fotky pocházejí z Kimovy návštěvy armádní jednotky a farmy na cukrovou třtinu na severu provincie Pyongan, která hraničí s Čínou. Kromě Kim Čong-una v zeleném autě na nich lze vidět i další záběry z návštěvy včetně obhlídky pole, nebo chlévů.

Další zajímavostí kromě toho, že se severokorejský vůdce neobjevil v obrněné limuzíně, je, že Kim Čong-un nebyl obklopen hradbou osobních strážců. 

Věrní bojovníci vysocí jako Kim. Kdo jsou utíkající bodyguardi vůdce KLDR

Ještě začátkem června se přitom na summitu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem neobjevil bez doprovodu dvanácti elitních bodyguardů, kteří na sobě měli neprůstřelné vesty a utíkali kolem obrněného vozu.

Kim má přitom podle dostupných informací okolo sebe neustále minimálně devět členů ochranky, kteří ho doprovázejí i při cestách po Severní Koreji. Ti s ním však tentokrát nebyli viděni.

Bodyguardi Kim Čong-una kolem limuzíny.
Limuzína s Kim Čong-unem již vyrazila na setkání.

Místo toho ho šlo jednoznačně poznat za průhlednými skly jednoho z nejprodávanějších modelů, které vyráběla ruská společnost Avtovaz. Automobilka přestala Ladu Priora vyrábět v květnu.

Video publikované severokorejskou tiskovou agenturou:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče
Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i...

Mohlo by vás zajímat