Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Německo nasadilo do boje proti kůrovci armádu. Vojáci se od rána přemísťovali do saských lesů

Vojáci se od úterního rána přemisťovali na místa zásahu v lesích. foto: Archiv Marka Holečka

Drážďany - Německá armáda ve spolkové zemi Sasko, která sousedí se severozápadem Čech, zahájila poslední přípravy na nasazení proti kůrovci. Vojáci se od dnešního rána přemisťovali na místa zásahu v lesích, informovala agentura DPA s odvoláním na mluvčího saského lesnického podniku Sachsenforst.
  21:09

Vojáci bundeswehru mají pomáhat při zpracování a odvozu dřeva poškozeného lýkožroutem. „Poškozené dřevo musí být co nejrychleji odvezeno z lesa, aby se zamezilo dalšímu šíření kůrovce,“ konstatoval saský ministr životního prostředí Thomas Schmidt.

Německá armáda ve spolkové zemi Sasko, která sousedí se severozápadem Čech,...
Ve státních lesích, které tvoří 39 procent celkové lesní plochy v Sasku, jsou...

Od října 2017 bylo v saských lesích postiženo bouřkami, sněhovými masami nebo hmyzem 5,2 milionu kubických metrů dřeva. Ve státních lesích, které tvoří 39 procent celkové lesní plochy v Sasku, jsou starší škody z velké části zpracovány.

Kůrovec ničí i české lesy. Letos v prvním pololetí jen státní podnik Lesy ČR, který se stará zhruba o polovinu lesů v zemi, zvýšil meziročně těžbu kůrovcového dřeva o 112 procent na 2,87 milionu metrů krychlových z předchozích 1,35 milionu metrů krychlových.

Autor:

Mohlo by vás zajímat