Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nový kmen koronaviru se objevil i v Jihoafrické republice, jde o jiný než v Británii. Německo přerušuje lety

Covid 19

  20:07
Pretoria - Nová, zřejmě nakažlivější mutace koronaviru se objevila rovněž v Jihoafrické republice, kde podle místní vlády přispívá k druhé vlně nákazy. Epidemioložka Emma Hodcroftová, která působí na švýcarské Basilejské univerzitě, na Twitteru uvedla, že se jedná o jinou mutaci viru, než je ta, jež nyní vyvolává obavy v Británii.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK/AP

Navyšte kapacity laboratoří, vyzývá WHO státy. Zmutovaný vir podle Johnsona může být až o 70 procent nakažlivější

Německé ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že kvůli novým variantám virů budou veškeré lety mezi Británií, Jihoafrickou republikou a Německem pozastaveny.

Jihoafrická republika je koronavirem nejhůře postiženou africkou zemí; od začátku epidemie zaznamenala 912 477 případů nákazy koronavirem a 24 539 úmrtí pacientů s nemocí covid-19. Prudký nárůst infekcí země eviduje od začátku prosince. V pátek jihoafrická vláda uvedla, že identifikovala novou mutaci viru Sars-CoV-2, která přispívá k šíření nákazy.

Česko reaguje na výskyt nové mutace koronaviru. Ministerstvo zavádí karanténu pro navrátilce z Británie

Britská vláda významné šíření jisté nové mutace koronaviru v částech Anglie oznámila v pondělí. V sobotu pak premiér Boris Johnson řekl, že nový kmen může být až o 70 procent nakažlivější než ten, který dosud v Británii převládal. V neděli britský ministr zdravotnictví Matt Hancock prohlásil, že mutace koronaviru SARS-CoV-2, která se šíří na jihu Anglie, není pod kontrolou a bude velmi složité její rozmach potlačit.

Některé země, jako například Belgie, Nizozemsko, Itálie či Rakousko, následně oznámily, že se rozhodly přerušit letecké spojení s Británií.

Autor:

Mohlo by vás zajímat