Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Papež povozil osm uprchlických dětí v papamobilu. Gesto italské vládě, míní média

Svět

  12:59
Vatikán - Papež František ve středu u příležitosti každotýdenního setkávání s věřícími povozil na Svatopetrském náměstí osm uprchlických dětí ve svém papamobilu. Informovala o tom agentura DPA, podle níž bylo toto gesto určeno zejména italské protiimigračně naladěné vládě.

Papež povozil uprchlické děti na papamobilu. foto: ČTK

Některé z dětí byly v dubnu přivezeny z Libye v rámci humanitární akce, uvedl ve středu papežův mluvčí Alessandro Gisotti. Další děti připluly na člunech přes Středozemní moře do Itálie. Původně pocházejí ze Sýrie, Nigérie a Konga a nyní jsou ubytované poblíž Říma, kde se o ně stará nezisková organizace.

Papež František s uprchlickými dětmi v papamobilu.
Papež s uprchlickými dětmi.

Utíkají před válkou a bídou. Papež František v Bulharsku vyzval ke vstřícnosti vůči migrantům

Hlava katolické církve opakovaně upozorňuje na těžké osudy migrantů a uprchlíků. Skutečnost, že papež vzal děti do svého vozidla, lze podle DPA tlumočit jako další politické gesto určené zejména italské populistické vládě, která v otázce migrace razí politiku zavřených dveří. Minulý týden se papež setkal také s Romy, proti nimž často brojí italská pravice.

V době vrcholící uprchlické krize v roce 2016 František při návštěvě řeckého ostrova Lesbos přibral na palubu svého letadla několik Syřanů z uprchlického tábora.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat