29. září 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pětiletý chlapec s autismem byl označen za ‚sexuálního útočníka’. Objímal spolužáky

Pětiletý Nathan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pětiletý Nathan. | foto: ABC/Channel 9

Američtí rodiče v Tennessee tvrdí, že jejich syn, který trpí autismem, byl ve školce označen za sexuálního predátora a útočníka. Objímal totiž svoje spolužáky, informoval tento týden deník Independent.

Pětiletý Nathan chodí do školky East Ridge Elementary v americké Chattanooze. Učitelé jej prý několikrát varovali, aby „nepřekračoval hranice“ při objímání dalších dětí. Nakonec ale začátkem srpna zavolali jeho matce Summery Putnamové. A ta se zprávu rozhodla sdělit místnímu televiznímu kanálu News Channel 9.

Matka Nathana uvedla, že chlapec byl obviněn učitelkami ze „sexuálních aktivit“ kvůli opakovanému objímání a líbání jiných dětí na tvář. Podle rodiny však chlapec vůbec netušil, že překročil nějaké hranice.

Nathanova matka Summery Putnamová

Nathanova matka Summery Putnamová

„Chová se a chápe věci poněkud odlišněji než jeho vrstevníci,“ vysvětlila pro média chlapcova babička s tím, že Nathan trpí autismem. „Neví co dělá špatně,“ dodala Nathanova matka, podle níž již chlapec přestoupil do jiné třídy a dostal jiné učitelky.

V soukromém příspěvku na Facebook, který televize News Channel 9 sdílela, si babička pětiletého Nathana stěžovala, jak je možné, že školka nedbá názoru rodičů, ani lékařů a ignoruje potřeby chlapce.

„Řekli nám, že to bude mít do konce života, že bude registrovaný jako sexuální útočník,“ řekla médiím babička. „Je autista, nechápe to. Co byste dělali vy? Na koho byste se obrátili, když škola neposlouchá ani vlastního doktora?“

Mluvčí městské části Hamilton County Tim Hensley uvedl, že škola skutečně měla povinnost nahlásit události, spojené s Nathanem. „Po personál je požadováno, aby veškeré otázky předával Oddělení pro dětské záležitosti. To následně rozhodne, zda bude zapsán v rejstříku útočníků.“

Lidovky.cz
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!