2. června 2017 21:41 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

,Je to lhářka.’ Britská rádia písničku o Mayové nehrají, i tak je ale čtvrtá v žebříčku

Britská premiérka Theresa Mayová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská premiérka Theresa Mayová. | foto: ČTK

LONDÝN Píseň obviňující britskou premiérku Theresu Mayovou z předvolebního lhaní a kritizující rozpočtové škrty její konzervativní vlády se v pátek přes bojkot mainstreamových rádií včetně BBC umístila čtvrtá v britském týdenním žebříčku singlů.

Píseň s chytlavým refrénem nazvaná Liar Liar GE2017 skupiny Captain SKA za uplynulý týden zaznamenala 10,6 milionu poslechů a 59 000 stažení. Na internetovém obchodě Amazon je píseň nejstahovanější v Británii a na žebříčku iTunes v Británii je druhá, uvedla agentura AFP.

Před londýnským ústředím BBC v pátek protestovaly desítky lidí kvůli rozhodnutí stanice píseň nehrát. BBC se hájí tím, že kdyby song pustila do éteru, porušila by svá pravidla o nestrannosti. Podobně dříve nehrála například God Save The Queen od punkové kapely Sex Pistols.

Refrén písně, složené z projevů Mayové, zní „je to lhářka, lhářka, ne nedá se jí věřit, ne ne ne ne“. V jednom z proslovů Mayová ujišťuje, že nevyhlásí předčasné volby, což se ale nakonec stalo. Voliči půjdou k urnám 8. června.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz