Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na syrském trhu se zeleninou vybuchla bomba. Zemřelo několik lidí, mezi nimi i děti

Svět

  15:37
BEJRÚT - Při výbuchu bomby ukryté v autě na tržišti se zeleninou ve městě Rás al-Ajn na severovýchodě Sýrie zemřelo několik lidí, dalši byli zraněni. O incidentu v syrsko-tureckém pohraničí dnes informovala syrská státní tisková agentura SANA. Agentuře Reuters obyvatelé města řekli, že o život přišli dva lidé a několik dalších utrpělo zranění, Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) pak informuje o pěti obětech.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK/AP

SANA uvedla, že mezi mrtvými jsou dvě děti, jejich matka je zraněná. Podle této agentury zemřelo i několik bojovníků podporovaných Tureckem. SOHR situaci v Sýrii dlouhodobě sleduje z Británie a tvrdí, že v terénu má své informátory.

Rás al-Ajn mají od roku 2019 pod kontrolou turečtí vojáci a milice podporované Ankarou. V prosinci u kontrolního stanoviště, které střeží místní milice a jedna proturecká skupina, vybuchla bomba a zemřelo při tom 16 lidí.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat