Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

‚Hollywoodský rozparovač‘ podle poroty zavraždil dvě ženy. Jedna měla známost s hercem Kutcherem

Obžalovaný Michael Gargiulo hovoří se svým obhájcem foto: AP Photo

Los Angeles - Porota v pátek shledala třiačtyřicetiletého muže přezdívaného „hollywoodský rozparovač“ vinným z krvavých vražd dvou žen, z nichž jedna měla známost s hercem Ashtonem Kutcherem, a pokusu o vraždu třetí ženy v rozpětí sedmi let. Oznámily to tiskové agentury.
  8:57

Michael Gargiulo byl obviněn z vraždy dvaadvacetileté Ashley Ellerinové v jejím hollywoodském domově v roce 2001 právě v noci, kdy se měla sejít s s Kutcherem, který svědčil u soudu.

Gargiulo byl také obviněn, že v roce 2005 zavraždil dvaatřicetiletou Marii Brunovou a v roce 2008 se pokusil zavraždit Michelle Murphyovou. Ta se však bránila a přiměla útočníka k tomu, že sám omylem řízl. Právě stopy krve vedly ke Garguilově dopadení. U soudu Murphyová vystupovala v roli korunní svědkyně.

Obžalovaný Michael Gargiulo
Americký herec Ashton Kutcher svědčí u soudu. Znal jednu z obětí

Garguilo během čtení verdiktu poroty netečně seděl na lavici obžalovaných.

Porota soudu v Los Angeles má ještě zvážit, zda Garguilo byl v okamžiku spáchání zločinů příčetný, než soud rozhodne o výši trestu.

Žalobce Dan Akemon vylíčil obžalovaného jako „sériového vraha, chladného jako kámen, který si z žen udělal terč“ a své oběti „zběsile zabíjel nožem“; Asley Ellerinové zasadil 47 ran nožem v chodbě před koupelnou, Brunové, která bývala jeho sousedkou na předměstí El Monte, bodl ve spánku 17krát.

Obhajoba naopak tvrdila, že neexistuje žádný důkaz přítomnosti jejich klienta na místě dvou vražd. A že patrně mnohačetná porucha osobnosti mohla způsobit útok v roce 2008 proti Murphyové, která zranění přežila. Garguilo spáchání vražd popřel.

Kutcher, bývalá hvězda televizního pořadu „Dva a půl chlapa“, u soudu v květnu vypověděl, že v roce 2001 dorazil k hollywoodskému bungalovu Ashley Ellerinové poté, co si s ní domluvil schůzku. Dům byl rozsvícený, ale zamčený. Tehdy třiadvacetiletý Kutcher se podíval oknem dovnitř a pomyslel si, že „se na koberec vylilo červené víno“. Kutcher odešel a zavražděnou Ellerinovou našla její spolubydlící.

Prokurátoři se domnívají, že Garguilo už v roce 1993 zavraždil osmnáctiletou dívku v okolí Chicaga. Podle agentury Reuters se očekává, že Garguilo bude později vydán do státu Illinois, aby se zodpovídal také z tohoto zločinu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!