Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

‚Hollywoodský rozparovač‘ podle poroty zavraždil dvě ženy. Jedna měla známost s hercem Kutcherem

Obžalovaný Michael Gargiulo hovoří se svým obhájcem foto: AP Photo

Los Angeles - Porota v pátek shledala třiačtyřicetiletého muže přezdívaného „hollywoodský rozparovač“ vinným z krvavých vražd dvou žen, z nichž jedna měla známost s hercem Ashtonem Kutcherem, a pokusu o vraždu třetí ženy v rozpětí sedmi let. Oznámily to tiskové agentury.
  8:57

Michael Gargiulo byl obviněn z vraždy dvaadvacetileté Ashley Ellerinové v jejím hollywoodském domově v roce 2001 právě v noci, kdy se měla sejít s s Kutcherem, který svědčil u soudu.

Gargiulo byl také obviněn, že v roce 2005 zavraždil dvaatřicetiletou Marii Brunovou a v roce 2008 se pokusil zavraždit Michelle Murphyovou. Ta se však bránila a přiměla útočníka k tomu, že sám omylem řízl. Právě stopy krve vedly ke Garguilově dopadení. U soudu Murphyová vystupovala v roli korunní svědkyně.

Obžalovaný Michael Gargiulo
Americký herec Ashton Kutcher svědčí u soudu. Znal jednu z obětí

Garguilo během čtení verdiktu poroty netečně seděl na lavici obžalovaných.

Porota soudu v Los Angeles má ještě zvážit, zda Garguilo byl v okamžiku spáchání zločinů příčetný, než soud rozhodne o výši trestu.

Žalobce Dan Akemon vylíčil obžalovaného jako „sériového vraha, chladného jako kámen, který si z žen udělal terč“ a své oběti „zběsile zabíjel nožem“; Asley Ellerinové zasadil 47 ran nožem v chodbě před koupelnou, Brunové, která bývala jeho sousedkou na předměstí El Monte, bodl ve spánku 17krát.

Obhajoba naopak tvrdila, že neexistuje žádný důkaz přítomnosti jejich klienta na místě dvou vražd. A že patrně mnohačetná porucha osobnosti mohla způsobit útok v roce 2008 proti Murphyové, která zranění přežila. Garguilo spáchání vražd popřel.

Kutcher, bývalá hvězda televizního pořadu „Dva a půl chlapa“, u soudu v květnu vypověděl, že v roce 2001 dorazil k hollywoodskému bungalovu Ashley Ellerinové poté, co si s ní domluvil schůzku. Dům byl rozsvícený, ale zamčený. Tehdy třiadvacetiletý Kutcher se podíval oknem dovnitř a pomyslel si, že „se na koberec vylilo červené víno“. Kutcher odešel a zavražděnou Ellerinovou našla její spolubydlící.

Prokurátoři se domnívají, že Garguilo už v roce 1993 zavraždil osmnáctiletou dívku v okolí Chicaga. Podle agentury Reuters se očekává, že Garguilo bude později vydán do státu Illinois, aby se zodpovídal také z tohoto zločinu.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka
Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka

Udělejte doma dětem předčasného Ježíška. V naší soutěži můžete vyhrát luxusní bundičku od nové české značky NAX. Stačí pouze odpovědět na soutěžní...

Mohlo by vás zajímat