3. května 2018 16:08, aktualizováno  17:20 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Požár ve Vysokých Tatrách je pod kontrolou, informovali slovenští hasiči

Plameny zasáhly oblast s nejpřísnějším stupněm ochrany. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plameny zasáhly oblast s nejpřísnějším stupněm ochrany. | foto: Facebook / Prezídium Hasičského a záchranného zboru

BRATISLAVA Slovenští hasiči informovali, že se jim daří dostat pod kontrolu požár, který vypukl ve Vysokých Tatrách. Z okolí bylo vyvedeno na 1200 turistů. Požár, který ve čtvrtek propukl v těžko přístupném terénu poblíž osady Kežmarské Žľaby ve východní části Vysokých Tater. Příčina živlu, jenž podle mluvčí hasičského a záchranného sboru Zuzany Farkasové zachvátil 30 hektarů lesa, není známa.

Farkasová ve čtvrtek informovala, že hasičům se daří dostat požár pod kontrolu. Za asistence horských záchranářů byly z turistických tras v této lokalitě evakuovány stovky lidí. Na místě zasahuje více než 50 hasičů s příslušnou technikou. Plameny zasáhly oblast s nejpřísnějším stupněm ochrany. Do hašení byl povolán vrtulník Mi-17 slovenského ministerstva obrany a také další vrtulník z letky ministerstva vnitra. Podle mluvčí ministerstva obrany jsou také v pohotovosti vojáci.

Horská služba společně s hasiči a policisty v oblasti zasažené požárem evakuovala z turistických tras 800 až 1200 lidí. Akce podle záchranářů probíhala klidně, ačkoliv někteří z turistů, zejména polské národnosti, odmítali trasy opustit. Při přesunu lidí se podle horské služby nikdo nezranil, turistické stezky v oblasti zůstanou až do odvolání uzavřené.

Požár vypukl poblíž osady Kežmarské Žľaby ve východní části Vysokých Tater.
Podle zprávy televize Markíza se oheň dále šíří i po hřebenech hor.

Ministerstvo zemědělství na svých facebookových stránkách vyzvalo turisty a letecké sportovce, aby se vyhnuli požáru v okolí Tatranské Kotliny a Kežmarských Žľabů a turistických tras ve směru na chatu Plesnivec a v dolině Sedmi pramenů.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.