Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Překvapilo mě, kam až Meghan zašla, řekla Oprah Winfreyová k nedávnému rozhovoru

Svět

  12:46
WASHINGTON/PRAHA - Moderátorka Oprah Winfreyová se vyjádřila ke kontroverznímu rozhovoru s Meghan Markleovou a princem Harrym. Uvedla, že ji překvapilo, kam až Meghan zašla.

Známý manželský pár, který se vzdal členství v královské rodině, způsobil v březnu doslova poprask, když v rozhovoru s Oprah Winfreyovou Meghan řekla, že v královské rodině vzbuzovalo obavy, jak moc černou kůži bude mít její prvorozený syn Archie. Mimo jiné pak také přiznala myšlenky na sebevraždu. „V té době jsem se moc styděla to říct, styděla jsem se to přiznat Harrymu, protože vím, jak velkou v životě utrpěl ztrátu. Ale věděla jsem, že když to neřeknu, tak to udělám. Prostě už jsem nechtěla dál žít,“ uvedla tehdy.

Meghan ocenila královnu, která se k ní vždy chovala přátelsky, zmínila také...
Oprah Winfreyová na Zlatých glóbech.

Nyní se k rozhovoru, který měl podle Winfreyové v nesestříhané podobě přes tři hodiny, vyjádřila během streamovaného interviewu s Nancy O’Dellovou sama slavná moderátorka. „Neměla jsem tušení, že rozhovor bude mít takový dlouhodobý dopad,“ řekla Winfreyová s tím, že záměrem celého povídání bylo říct veřejnosti pravdu. „Chtěli vyprávět svůj příběh, a to co možná nejupřímnějším způsobem,“ konstatovala moderátorka.

Moderátor Piers Morgan trvá na tom, že Meghan v rozhovoru lhala. Veřejnost mě podporuje, tvrdí

Za nejvíce překvapivou pasáž pak označila tu, kde se řešil údajný rasismus v královské rodině. „Co? Vážně chceš zajít až tam?“ říkala si podle vlastních slov překvapená Winfreyová, když Meghan spustila o údajných spekulacích o barvě kůže svého syna. Moderátorka v hodnocení také uvedla, že ví, jak klást správné otázky, ale že rozhovor měl podle ní takový dosah zejména díky otevřenosti vévodkyně a vévody ze Sussexu.

Zmiňovaný rozhovor po zveřejnění vyvolal bouřlivé reakce po celém světě. U britské veřejnosti pak podle průzkumu agentury YouGov klesla obliba Harryho a Meghan na nejnižší úroveň za celou dobu měření. Na nedávný pohřeb svého dědečka prince Philipa dorazil pouze Harry. Meghan zůstala kvůli těhotenství v USA, kde nyní pár žije.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat