14. října 2017 10:30, aktualizováno  12:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při nehodě na západě Slovenska zahynulo sedm lidí, včetně šesti ošetřovatelek

Při nehodě na západě Slovenska zahynulo sedm lidí, včetně šesti ošetřovatelek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při nehodě na západě Slovenska zahynulo sedm lidí, včetně šesti ošetřovatelek. | foto: Facebook Polícia Slovenskej republiky

bratislava Sedm lidí v sobotu zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při dopravní nehodě, která se stala u obce Nitrica na západě Slovenska. Mezi mrtvými je šest pečovatelek, které se vracely z Rakouska, napsal server listu Sme. Policejní prezident Tibor Gašpar řekl, že jde o nejtragičtější nehodu, s jakou se během svého působení u policie setkal.

Po srážce mikrobusu s kamionem kolem čtvrté hodiny ranní se mikrobus převrátil a skončil mimo silnici. Na místě zemřel řidič mikrobusu a šest pečovatelek, které pocházely z různých částí Slovenska.

Sedm lidí v sobotu zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při dopravní...
Sedm lidí v sobotu zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při dopravní...

Zraněné záchranáři převezli do nemocnice. Devětačtyřicetiletá žena je ve vážném stavu, pětatřicetiletý muž utrpěl otřes mozku a neměl by být v ohrožení života.

„Příčinu nehody nelze zatím stanovit. Na místě je znalec, který celou situaci dokumentuje. ... Provádí se ztotožnění osob a určení bydliště. Jsou zde psychologové nejen kvůli příbuzným, ale i kdyby potřeboval pomoc některý z kolegů policistů,“ řekl Gašpar.

ČTK