23. září 2019 14:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Harry s Meghan a synem dorazili do JAR. Pro čtyřměsíčního Archieho je to první zámořská cesta

Britský princ Harry s chotí Meghan a synem Archiem v pondělí dorazili do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský princ Harry s chotí Meghan a synem Archiem v pondělí dorazili do... | foto: Reuters

Kapské Město Britský princ Harry s chotí Meghan a synem Archiem v pondělí dorazili do Jihoafrické republiky, kde zahajují desetidenní návštěvu Afriky. Zatímco Meghan s nejmladším potomkem stráví celou dobu v JAR, princ se od nich po několika dnech odpojí a odjede do Malawi, Botswany a Angoly.

Návštěva má být podle serveru BBC zaměřená na národy a kulturu afrického kontinentu. Pro čtyřměsíčního Archieho je to první oficiální zámořská cesta. Podle jihoafrických zdrojů je program vévody a vévodkyně ze Sussexu nabitý a za deset dní budou muset absolvovat 35 akcí.

První tři dny stráví v Kapském Městě a už v pondělí mají v plánu tři akce. Ve čtvrti poznamenané násilnostmi gangů zavítají do výukového semináře pro děti, pozvaní jsou do muzea zřízeného jako připomínka na nucené přesídlení 60 000 černochů z centra města v době apartheidu a nakonec se zúčastní společného vaření s místními.

Za pobytu v JAR se Harry a Meghan setkají s nositelem Nobelovy ceny za mír Desmondem Tutuem, prezidentem Cyrilem Ramaphosou a rovněž s vdovou po prvním černošském prezidentovi Nelsonu Mandelovi.

Britský princ Harry s chotí Meghan a synem Archiem v pondělí dorazili do...
Vystoupení místních tanečnic.

Ve středu Harry odcestuje sám do Botswany, Angoly a Malawi. Má se tam seznámit s projekty určenými k ochraně přírody, k prevenci HIV a také k odstraňování min v Angole, v čemž se angažovala princova matka Diana.

Rodina se opět sejde příští týden v Johannesburgu a 2. října z Afriky odcestuje.

S účastí Archieho se v oficiálním program vévody a vévodkyně sice nepočítá, avšak očekává se, že ho manželé při některé příležitosti lidem ukážou. Pár cestoval letem společnosti British Airways, aby se vyhnul kritice za používání soukromého letadla při současném volání po ochraně životního prostředí.

ČTK
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...