5. března 2017 18:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Případ zmizelé francouzské rodiny: Policie zadržela sestru a švagra otce. ‚Něco‘ našla v autě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 7Diskuse
Zmizení rodiny Troadecových řeší celá Francie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zmizení rodiny Troadecových řeší celá Francie. | foto: ČTK/AP

PRAHA Francouzská policie pokročila v případě ztracené francouzské rodiny Troadecových. Po několika dnech „přešlapování na místě“, byli v neděli policisty předběžně zadrženi dva blízcí rodiny. Jedná se o muže a ženu. Vyšetřovatelé našli v domě zmizelé rodiny i v jejich autě stopy, „které musí být vysvětleny.“

Podle informací deníku Presse Ocean byli blízcí policií vyslýcháni již na začátku vyšetřování a následně propuštěni. Prokurátor odmítl sdělit identitu vyslýchaných. Podle Presse Ocean se jedná o muže a ženu.

Server 20minutes přišel v neděli s informací, že zatčenými jsou sestra a švagr zmizelého Pascala Troadeca, otce rodiny. Zadrženi byli policií v Brestu. Vyšetřovatelé se zajímají jednak o nálezy v automobilu a domě zmizelých, ale také o záležitosti dědictví.

Zmizení rodiny Troadecových řeší celá Francie.
Dům zmizelé rodiny Troadecových v Orvault na západě Francie.

Čtyřčlená rodina Troadecových zmizela před více než čtrnácti dny. Ve středu našel náhodný běžec v lese kalhoty. V jejich kapse byla kartička pojišťovny vystavená na jméno Charlotte Troadecové, dcery Pascala a Brigitte Troadecových. O den později po pátrací akci objevili policisté auto syna Sebastiena.

Podle sousedů trpěl Sebastien nespecifikovanými psychickými problémy a jeho otec Pascal depresemi. Policie proto podezřívala syna Sebastiena z „vytvoření a provedení morbidního plánu, jehož cílem mělo být zneškodnění rodiny a možná i sebe sama“, jak stojí v její zprávě z minulého pátku.

01.března 2017 v 19:42, příspěvek archivován: 05.března 2017 v 16:30

Jogger finds card belonging to member of missing French family https://t.co/zadDZqQUsQ https://t.co/IlTygyxBr4

Na záhadné zmizení rodiny upozornila 23. února Brigittina sestra, která začala mít starosti, protože bývala se sestrou pravidelně k kontaktu. O tři dny později prokurátor Pierre Sennes potvrdil, že policie našla v bytě pohřešovaných krvavé stopy, napsal později deník Le Monde. Do současnosti nebylo nalezeno žádné tělo.

mhMartin Hampejs
  • 7Diskuse