6. března 2017 11:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zmizení francouzské rodiny vysvětleno. Švagr se přiznal k vraždě kvůli zlatým cihlám

Zmizení rodiny Troadecových řeší celá Francie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zmizení rodiny Troadecových řeší celá Francie. | foto: ČTK/AP

NANTES/PRAHA K vraždě čtyřčlenné francouzské rodiny Troadecových, pohřešované od poloviny února, se podle pondělních zpráv francouzských médií přiznal jejich příbuzný. Podle deníku Le Parisien je viníkem Hubert C., švagr otce rodiny Pascala. Motivem měl být spor o zděděné zlaté cihly.

Podezřelého Huberta C. k přiznání dohnaly důkazy policie. Stopy jeho DNA nalezla v rodinném domě Troadecových v západofrancouzském městě Orvault u přístavního města Nantes. Podle policejní zprávy se měl podezřelý přiznat k tomu, že rodinu ubil k smrti nespecifikovaným tupým předmětem.

Hubert C. údajně policistům sdělil, kde nechal těla zavražděných. Ti je přesto zatím nebyli schopni nalézt.

Spolu se svou exmanželkou Lydií, sestrou Pascala Troadeca byl o víkendu zadržen v bretaňském Brestu. Podle francouzských médií se u nich doma našly předměty, které původně patřily Troadecovým. Role Lydie je zatím nejasná. Podle deníku Le Monde však vyšetřovatelům jakékoliv své zapojení do vraždy odmítá.

Švagr otce rodiny byl vyslýchán už na počátku případu. Vyšetřovatelům však měl sdělit, že své příbuzné neviděl několik let. Prozradilo jej však DNA, jehož stopu zanechal na sklenici v kuchyňském dřezu. Jeho otisky se našly také na autě zmizelého syna Sebastiena, které bylo nalezeno ve čtvrtek v přístavu St. Nazaire poblíž Nantes.

Podezření syna se nepotvrdilo

Právě jednadvacetiletý Sebastien byl v případu původně hlavním podezřelým. Podle sousedů trpěl nespecifikovanými psychickými problémy. Policie jej proto podezřívala z „vymyšlení a provedení morbidního plánu, jehož cílem mělo být zneškodnění rodiny a možná i sebe sama.“

Devětačtyřicetiletí manželé Pascal a Brigitte spolu s dospělými dětmi Sebastienem a osmnáctiletou Charlotte byli naposledy spatřeni 16. února. Na to, že jsou nezvěstní, upozornili jejich sousedé až o deset dní později.

Zapečetěná schránka u domu zmizelé rodiny Troadecových z Orvault na západě...
Pohřešovaní manželé Troadecovi z Orvault na západě Francie.

Kromě nalezeného Sebastienova auta na stopu přivedla také kartička pojištěnce dcery Charlotte, kterou našel náhodný běžec v odhozených kalhotách v lese poblíž Brestu v Bretani.

V příbytku Troadecových v Orvaultu našli policisté skvrny od krve například na Sebastienově telefonu a hodinkách jeho matky. Zjistili také, že se je někdo snažil smýt. Nanteský žalobce Pierre Sennes potvrdil, že se na místě našla krev obou rodičů i syna, ale ne dcery Charlotte.

fasJakub Fajnor

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz