7. března 2017 14:02, aktualizováno  14:35 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Poslední minuty francouzské rodiny. Švagr je zabil páčidlem, těla rozřezal a zakopal

Zmizení rodiny Tradecových řešila celá Francie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zmizení rodiny Tradecových řešila celá Francie. | foto: ČTK/AP

PRAHA Na povrch vyplynuly detaily z vraždy rodiny Troadecových, která v pondělí otřásla Francií. Podezřelý švagr, který se doznal, měl podle informací deníku Le Monde ubít všechny čtyři členy rodiny páčidlem kvůli dědictví. Těla byla údajně následně rozčtvrcena, zakopána a část spálena. S úklidem domu měla Hubertovi pomáhat jeho žena.

Deník Le Monde přinesl s odkazem na oficiální místa souhrn událostí z osudného večera. 16. února ve večerních hodinách měl Hubert C. podle své výpovědi vloupat do domu rodiny Troadecových. Nejprve je prý poslouchal přes dveře a okna za pomoci stetoskopu a následně se kolem jedenácté hodiny večer vloupal do domu skrze garáž.

Podle prokurátora tak údajný pachatel učinil, „protože byl přesvědčen, že otec rodiny měl získat zlaté mince.“ Ty se však v domě nenašly a je možné, že je rodina ani neměla.

Hubert C. se schoval v prádelně, kde měl potichu vyčkat, než si půjde rodina lehnout. Poté začal dům prohledávat.

„Do obydlí vkročil se záměrem získat nějaký klíč od kusu nábytku. Přitom ale způsobil hluk a probudil manželský pár,“ říká prokurátor, který má případ na starosti. Otec rodiny Pascal se ozbrojil páčidlem a se svou ženou Brigitte sešli dolů. Vznikla hádka. Během ní se měl podezřelý zmocnit páčidla z rukou Pascala, udeřit a zabít jej, stejně jako jeho ženu. Poté zabil i jejich děti, dvacetiletého Sébastiana a osmnáctiletou Charlotte.

Při popisu okolností hovořil prokurátor podle deníku Le Parisien o „nevídaném násilí.“

V domě měl následně strávit celou noc a až ráno 17. února se vrátit k sobě domů na farmu a sdělit, co se stalo, své bývalé ženě Lydii, s níž stále žije. Společně se pak pokusili odstranit stopy činu z domu Troadecových.

Francouzská policie v ulici zmizelé rodiny v Orvault na západě země.
Pohřešovaní manželé Troadecovi z Orvault na západě Francie.

Dne 18. února měl Hubert C. naložit těla do automobilu Sébastiana a odvézt je na farmu a tam se jich zbavit. „Zdá se, že těla rodiny byla rozsekána. Některé jejich části byly pohřbené, jiné spálené,“ uvedl v pondělí prokurátor. Z domu měli odcizit také veškerou elektroniku, uvedl server Le Parisien.

Poté auto ve spolupráci s Lydií uklidil a odvezl ho k městu Saint-Nazaire, kde automobil našli vyšetřovatelé. Vyšetřovatelé se na Huberta C. a jeho ženu obrátili poté, co našli jejich otisky v domácnosti a automobilu Troadecových.

Na záhadné zmizení rodiny upozornila 23. února Brigittina sestra, která začala mít starosti, protože bývala se sestrou pravidelně k kontaktu. O tři dny později prokurátor Pierre Sennes potvrdil, že policie našla v bytě pohřešovaných krvavé stopy.

mhMartin Hampejs

Najdete na Lidovky.cz