19. března 2017 11:04 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Francouzská policie propustila otce zastřeleného útočníka z letiště Orly

Patrně islámský extremista přepadl v sobotu ráno vojenskou hlídku na pařížském... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Patrně islámský extremista přepadl v sobotu ráno vojenskou hlídku na pařížském... | foto: ČTK

PAŘÍŽ Francouzská policie propustila v noci na neděli na svobodu otce útočníka z pařížského letiště Orly, kterého v sobotu zastřelila vojenská hlídka. Podle pařížské prokuratury jsou ale dále zadržováni bratr a bratranec Ziyeda Bena Belgacema, zůstávají ve vazbě.

Na neděli byla naplánována pitva pachatele, při níž soudní lékaři tak provedou rozbor jeho krve, aby mohli zjistit, zda neobsahuje také drogy nebo alkohol. Při incidentu se 39letý muž nechoval zcela příčetně.

Policie hlídkuje před pařížským letištěm Orly
Evakuovaní cestující na letišti Orly.

Belgacem se pokusil podle vyšetřovatelů sebrat člence vojenské hlídky automatickou pušku se záměrem zabíjet lidi okolo sebe. Křičel přitom, že přišel „zemřít pro Alláha“.

Po útoku, při kterém se už nikomu jinému nic vážného nestalo, se všichni tři Belgacemovi příbuzní sami přihlásili na policii.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz