Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Pro Hitlera bych nikdy nezpívala‘. Trump má problém sehnat umělce na inauguraci

Svět

  20:00
PRAHA - Elton John, Kiss, Celine Dion i Andrea Bocelli již odmítli účastnit se inaugurace Donalda Trumpa. Během ceremoniálu prezidenta Obamy vystoupily hvězdy formátu Beyoncé, nebo Arethy Franklinové. Donaldu Trumpovi zůstala jen mladá zpěvačka z American Idol a sbor mormonů. A i z něj kvůli vystoupení odešla zpěvačka.

Donald Trump foto: Reuters

Bývá pravidlem, že na inauguraci amerického prezidenta se objeví celebrity a následně zazní píseň od některého zpěváka. První inaugurace prezidenta Obamy byla ozvláštněna vystoupením zpěvačky Arethy Franklinové, druhá pak vystoupením Beyoncé.

Trump oslaví Silvestra na Floridě se Sylvesterem Stallonem

Tým Donalda Trumpa oslovil již řadu umělců, aby předvedli výkon během lednové inaugurace. Server Telegraph tvrdí, že mezi nimi byli i sir Elton John, Andrea Bocelli, nebo i skupina KISS. Ani jeden z těchto umělců na inauguraci nevystoupí.

Podle posledních zpráv bude středem pozornosti během slavnosti mladá šestnáctiletá zpěvačka Jackie Evanchoová, která se proslavila díky soutěži American Idol. Mladé operní zpěvačce bylo během soutěže teprve jedenáct let. Od té doby vydala pět alb.

Zpívat pro Trumpa? Nikdy

Dalším z vystupujících bude mormonský sbor Mormon Tabernacle Choir. Je složen ze 360 mužů a žen a vystupoval během posledních pěti inaugurací. Pro samotné zpěváky je ale zpívání pro Trumpa složitou volbou. Jedna ze zpěvaček kvůli tomu opustila soubor, informoval server CNN.

„Snažila jsem si namluvit, že to zvládnu,“ napsala na svůj facebookový profil „ale nemohu pokračovat se svým svědomím před Bohem. Vím jen jedno, nikdy bych ‚neházela růže Hitlerovi.’ A rozhodně bych pro něj nikdy nezpívala.“

Trump a Obama se sešli v Bílém domě.
Donald Trump s první manželkou Ivanou Trumpovou.

Posledním z umělců, kterému nabídli výstup pro Trumpa byla jedna ze soutěžících z britského X-factoru, Rebecca Ferguson. Podle CNN chtěla vystoupit pouze pod podmínkou, že by mohla zpívat píseň „Strange fruit“, která svým významem kritizuje rasismus 30. let v Americe. Jak s jejím rozhodnutím Trumpův tým naloží, není zatím jasné.

Podle serveru The Guardian nabídku k účasti na inauguraci také dostala skupina The Beach Boys. Mluvčí skupiny řekl, že se hudebníci stále ještě nerozhodli, zda nabídku přijmou, nebo odmítnou.

23.prosince 2016 v 02:59, příspěvek archivován: 04.ledna 2017 v 16:22

The so-called "A" list celebrities are all wanting tixs to the inauguration, but look what they did for Hillary, NOTHING. I want the PEOPLE!

Trump se již v prosinci vyjádřil, že „áčkové“ celebrity po něm chtějí lístky na akci, on je ale podle svých slov na inauguraci nechce. Umělci prý neudělali nic pro Hillary a on chce na své akci lid.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat