Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rodiče v USA, kteří věznili svých 13 dětí, se přiznali k mučení. Prokuratura pro ně chce doživotí

Svět

  20:44
LOS ANGELES - Kalifornští rodiče, kteří do loňska věznili ve sklepě svých 13 dětí, se v pátek přiznali k jejich mučení a dalšímu týrání. Prokuratura pro ně požaduje doživotní trest s možností podmínečného propuštění po 25 letech, informovala agentura AP.

Kalifornští rodiče, David a Louise Turpinovi. foto: Reuters

Obydlí Davida a Louise Turpinových překřtila loni v lednu americká média na „dům hrůzy“ poté, co ze sklepa policie vysvobodila 12 dětí, z nichž některé byly připoutány řetězy k posteli. Část z nich byla ve zbídačeném stavu, podvyživených a špinavých.

Kalifornští rodiče, kteří do loňska věznili ve sklepě svých 13 dětí, se...
Louise Turpinová se přiznala k mučení a týrání svých 13 dětí.

Úřady je obvinily z mučení, týrání dětí a omezování osobní svobody. Bylo jim také zakázáno se s dětmi stýkat. Turpinovi však zprvu odmítali přiznat jakoukoli vinu, až nyní ji u soudu připustili.

Rodiče v USA věznili 13 dětí, některé byly v řetězech. Sedm z nich již bylo dospělých

Podle prokurátora kalifornského okresu Riverside Mika Hestrina se přiznáním výrazně zkrátí čas očekávaného soudu a rodiče budou 19. dubna odsouzeni k doživotnímu vězení s možností podmínečného propuštění nejdříve po 25 letech. Turpinovi je 58 let, jeho ženě o osm roků méně. 

Hestrin konstatoval, že přiznání je velmi důležité, neboť děti budou ušetřeny toho, aby musely u soudu svědčit a vzpomínat na prožitá traumata.

Na situaci v domě ve městě Perris, zhruba 110 kilometrů východně od Los Angeles, upozornila policii sedmnáctiletá dívka, které se podařilo utéct. Podle policistů byly děti natolik zanedbané, že vypadaly výrazně mladší, než odpovídalo realitě. Nejstaršímu bylo tehdy 29 let, nejmladšímu dva roky. V rodině bylo deset dívek a tři chlapci.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!