2. srpna 2019 16:32, aktualizováno  17:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rozsáhlý zásah na hodinu uzavřel nádraží v německém Frankfurtu. Policisté zadrželi tři pachatele, kteří se pokusili vykrást banku

Nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem (ilustrační snímek) | foto: Reuters

Frankfurt nad Mohanem (Německo)  Německá policie v pátek odpoledne kvůli rozsáhlému zásahu na zhruba hodinu uzavřela hlavní železniční nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem. Zadrženi byli tři lidé, které policie spojuje s pokusem vykrást bezpečnostní schránky v nedaleké bance.

Podrobnosti incidentu policie neupřesnila, uvedla jen, že několik osob nedovoleně získalo přístup k bezpečnostním schránkám, což spustilo alarm. Svědci ohlásili, že pachatelé uprchli na nádraží. Během pátrací operace jeden z policistů vystřelil. O žádných zraněných ale policie na Twitteru neinformovala.

Vykradenou bankou byla pobočka společnosti Sparkasse bank.
02 August 2019, Hessen, Frankfurt_Main: A policeman armed with a submachine gun...

Železniční společnost Deutsche Bahn (DB) uvedla, že kvůli policejní operaci byla železniční doprava zcela zastavena. Omezení se dotklo i vysokorychlostních spojů ICE, část spojů proto náhradou zastavovala na nádraží Frankfurt Süd. DB upozornila, že navzdory opětovnému zprovoznění hlavního nádraží mohou být některé spoje zpožděné nebo úplně zrušené.

ČTK

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.