Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ruské vzdušné síly zasáhly vojenskou základnu v Sýrii, zabily 200 bojovníků

Svět

  22:40
MOSKVA - Ruské vzdušné síly zasáhly vojenskou základnu v Sýrii severovýchodně od Palmýry a usmrtily až 200 bojovníků. V pondělí o tom podle agentury Interfax informovalo ruské ministerstvo obrany.
Syrská Palmýra. ilustrační snímek

Syrská Palmýra. ilustrační snímek foto: Reuters

Ruské síly zaútočily poté, co dostaly zprávu o vytvoření zamaskované základny, kterou podle nich „teroristé“ chtěli využívat k útokům v různých syrských regionech a na níž vyráběli improvizovaná výbušná zařízení. Podle ruského kontradmirála Alexandra Kaprova ruská letadla zničila dva úkryty „teroristů“, 24 pick-upů s těžkými kulomety a okolo 500 kilogramů munice a komponent pro výrobu výbušných zařízení.

Nemocnici v Sýrii zasáhly dělostřelecké granáty. Nejméně pět lidí zemřelo

Rusko od vypuknutí konfliktu v Sýrii v roce 2011 podporuje režim syrského prezidenta Bašára Asada. Od roku 2015 se zapojuje i přímou vojenskou účastí.

Cílem útoků ruských sil nejsou jen pozice radikálů z Islámského státu a Fronty dobytí Sýrie (bývalá An-Nusra), která je napojená na teroristickou síť Al-Káida. Syrská opozice viní Rusko z toho, že útočí i na opoziční skupiny, mezi nimi i na ty, s nimiž spolupracují Spojené státy.

Autor:

Mohlo by vás zajímat