Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Severomakedonská policie našla v havarovaném kamionu 25 zraněných migrantů. 7 z nich je nezletilých

Svět

  20:34
Skopje - Policie Severní Makedonie ve středu našla v převráceném kamionu 25 zraněných migrantů, včetně sedmi nezletilých osob. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii, podle níž se nehoda stala na severu země.
Kamion - ilustrační foto.

Kamion - ilustrační foto. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Policisté upřesnili, že havarovaný kamion objevili brzy ráno na jedné lokální silnici nedaleko města Kumanovo. Ve vozidle bylo podle nich 15 Afghánců, devět Pákistánců a jeden Iráčan. Všichni byli převezeni do kumanovské nemocnice.

Řidič kamionu, ve kterém nalezli 39 těl vietnamských migrantů, se přiznal k pašování

Představitel tohoto zdravotnického zařízení zpravodaji AP sdělil, že jeden z migrantů má vážně poraněnou páteř, a byl proto transportován do nemocnice v hlavním městě Skopji. Ostatní utrpěli jen menší zranění a po ošetření byli propuštěni.

Policie je přesvědčená, že celá skupina se do Severní Makedonie dostala ilegálně ze sousedního Řecka. Všichni budou umístěni do migračního střediska ve městě Gevgelija, které se nachází na jihu země u hranice s Řeckem.

Přes Severní Makedonii a další balkánské státy se mnoho běženců stále snaží s pomocí pašeráků ilegálně dostat do bohatých států západní Evropy. Takzvaná balkánská migrační cesta byla uzavřena v roce 2016. V letech 2015 a 2016 se po ní přes Severní Makedonii, Srbsko a Maďarsko dostal více než milion migrantů do Německa a dalších zemí.

Autor: