23. srpna 2019 7:38 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Síť YouTube zablokovala více než 200 kanálů kritizující hongkongské demonstrace

YouTube | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy YouTube | foto: Shutterstock

New York Síť pro sdílení videí YouTube zablokovala přes dvě stě kanálů, které vykazovaly známky „koordinované vlivové operace“ vztahující se k protestům v Hongkongu. Oznámila to ve čtvrtek společnost Google, která síť spravuje. Opatření navazuje na nedávné rozhodnutí sociálních sítí Twitter a Facebook zablokovat mediální kampaň Číny namířenou proti hongkongským demonstrantům.

Bývalou britskou kolonií, která se roku 1997 vrátila pod správu Číny, už jedenáct týdnů zmítají protesty. Odstartoval je nesouhlas se zákonem o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, časem ale přerostly v požadavek na větší demokratičnost politického systému a odchod propekingské správkyně poloautonomního města Carrie Lamové.

Sítě Facebook, Twitter a YouTube jsou v Číně zablokované, ale v Hongkongu jsou přístupné. Všechny se staly nedávno terčem kritiky, když přijaly inzerci čínských státních médií, která kritizovala hongkongské protesty. Twitter už inzerci tohoto typu zakázal, síť YouTube oznámila, že ji opatří zvláštním označením.

ČTK
J. Šejnoha Není You Tube Americký projekt? 10:36 23.8.2019
I. Mojses Neotrockisté v akci:-) 9:26 23.8.2019

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!