18. dubna 2017 21:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Sníh zkomplikoval dopravu v Bavorsku, v Alpách hrozí pád lavin

Cyklisté projíždějí zasněženou loukou v Eichenau  v Německu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklisté projíždějí zasněženou loukou v Eichenau v Německu | foto: Reuters

Mnichov/Vídeň Sníh a náledí v úterý působily komplikace v dopravě v jihovýchodní části Německa. Na dálnici A92 u dolnobavorského Landshutu se srazilo dvanáct aut. Na některých místech rakouských Alp napadlo během úterka až půl metru sněhu. Meteorologové varovali před nebezpečím pádu lavin, informovala agentura DPA.

Odpolední srážka dvanácti vozů na dálnici mezi Landshutem a Deggendorfem, zhruba sto kilometrů západně od českých hranic, si vyžádala sedm zraněných. Škodu způsobenou hromadným karambolem policie vyčíslila na 120 tisíc eur (3,2 milionu Kč). Po celý den ale sníh a náledí komplikovalo dopravu v celé východní části Bavorska.

Na řadě míst rakouských Alp napadlo během úterka až půl metru sněhu. Podle odborníků z lavinové služby je nebezpečí pádu lavin ve výšce nad 2000 metrů „značné“, což je třetí z celkových pěti stupňů nebezpečí.

Sněžit by mělo v Bavorsku i na severu Rakouska také v následujících několika dnech, varovali meteorologové. Ochlazení nemile překvapilo mimo jiné sadaře a vinaře v podunajské oblasti Wachau či spolkové zemi Burgenland, napsala DPA. Na svých pozemcích již řada z nich rozmístila balíky slámy, které v případě dalšího ochlazení zapálí, aby zvýšili teplotu vzduchu v sadech a na vinicích.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz