1. února 2018 18:14 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Střelba a rvačka v Calais. Tři migranti utrpěli vážná zranění

Migranti v táboře v Calais stojí frontu na distribuované oblečení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Migranti v táboře v Calais stojí frontu na distribuované oblečení. | foto: Reuters

PARÍŽ Tři migranti ve čtvrtek utrpěli střelná zranění v Calais na severu Francie během rvačky mezi uprchlíky z Afghánistánu a Eritreje, která propukla po rozdělávání jídla. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

Dva zranění byli převezeni do nemocnice v Calais, o třetího se podle prefektury postarali na místě záchranáři. Totožnost zraněných a jejich zdravotní stav ještě nebyly upřesněny.

Rvačka, do které se zapojila asi stovka migrantů s pálkami a kameny, se odehrála u nemocničního centra, kde úřady předloni zrušily obří provizorní tábořiště zvané Džungle. Žilo v něm tehdy na 8000 migrantů, doufajících, že se z Calais dostanou do Británie s lepšími životními podmínkami.

Předchozí pranice mezi migranty, která vyústila ve střelná zranění, se odehrála loni 25. listopadu. Střílely po sobě dvě skupiny Afghánců, pravděpodobně šlo o vyřizování účtů mezi převáděči. Zraněno bylo pět lidí. Letos 18. ledna byl vážně pobodán Syřan, který se dostal do hádky s Afghánci na dálničním parkovišti.

V oblasti loni zemřeli čtyři migranti, v roce 2016 jich bylo čtrnáct a v roce 2015 dokonce osmnáct.

V Calais nyní pobývá podle různých odhadů od 550 do 800 migrantů.

ČTK