Pondělí 6. července 2020Den upálení mistra Jana Husa 24 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Tři děti se nechaly pokousat prudce jedovatým pavoukem. Myslely si, že z nich bude Spider-Man

Být tak Spider-Manem. Miles Morales má na to, aby nahradil Petera Parkera, jen... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Být tak Spider-Manem. Miles Morales má na to, aby nahradil Petera Parkera, jen... | foto: Falcon

SUCRE (BOLÍVIE) Tři bolivijské děti se nechaly tento měsíc pokousat vysoce jedovatým pavoukem, jemuž se přezdívá černá vdova. Chtěly totiž vyzkoušet, jestli se z nich náhodou nestane Spider-Man. Mládežníci, jimž je mezi 8 a 12 lety, museli být následně odvezeni do nemocnice, kde se jejich stav nejprve zhoršil, ale nakonec se je lékařům podařilo zachránit.

Příběh se objevil v bolivijských médiích poté, co s ním přišel šéf epidemiologů místního ministerstva zdravotnictví Virgilio Pietro. Zakončil tím tradiční denní tiskovou konferenci k vývoji ohledně pandemie nemoci covid-19.

Pietro, jehož citoval server Telemundo, uvedl, že tři bratři ve věku osm, deset a dvanáct let vyrazili v polovině května pást kozy, zatímco jejich matka šla pro dřevo, které potřebovala do kuchyně na vaření. Děti našly uprostřed cesty černého pavouka, který jim podle Pietra připomněl komiksový příběh o Spider-Manovi, jemuž právě kousnutí od pavouka přinese nadlidské schopnosti.

Černá vdova (ilustrační foto)

Černá vdova (ilustrační foto)

Děti se rozhodly s pavoukem (jednalo se o černou vdovu) zkusit experimentovat, aby zjistily, zda jim jeho kousnutí přinese stejné schopnosti jako Peteru Parkerovi v příbězích o Spider-Manovi. Nejdříve se tak nechal pokousat ten nejstarší, když pavouka provokoval pomocí kusu větve. Ten následně pomohl i svým dvěma mladším sourozencům se rovněž nechat kousnout.

Symptomy jedu, působícího v těle, na sebe nenechaly dlouho čekat. Matka našla své děti uplakané a v bolestech uprostřed cesty. Odvezla je do nejbližší nemocnice, kde se ale jejich stav vůbec nelepšil, takže je převezli na kliniku ve městě Llallagua. Jenže i poté se stav dětí výrazně komplikoval a proto je čekal další převoz, tentokrát do dětské nemocnice v bolivijské metropoli La Paz.

Šéf vládního epidemiologického týmu na tiskové konferenci uvedl, že děti prožívaly křeče ve svalech, horečky, pocení a obecně svalový třes. V poslední zmíněné nemocnici jim ale lékaři aplikovali protijed, který nakonec zabral a po několika dnech mohly být propuštěny do domácího ošetřování.

Prieto uvedl, že celý příběh i pro média vyprávěl, jako by šlo pouze o poučnou historku, ačkoliv se jednalo o tvrdou realitu. „Rodiče musí být opatrní, protože pro děti je všechno skutečné. Filmy pro ně mohou odrážet skutečnost, dokonce i sny se jim mohou zdát skutečné,“ varoval rodiče skrze média Prieto.

Kousnutí snovačkou jedovatou, přezdívanou černá vdova, může mít velice vážné následky. Podle odborníků může být její jed v některých případech silnější, než jakým disponují například chřestýši. První pomoc by podle odborníků měla přijít do patnácti minut od kousnutí, jinak může jed v těle způsobit nenávratné škody. Někteří lidé, které černá vdova pokousala, přišli například i o schopnost chodit. V Bolívii se podle serveru Telemundo nejedná o výjimečný případ, přestože většina případů naštěstí nekončí smrtí.

,

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!