Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tropická bouře Claudette ohrožuje americké pobřeží. Panuje nebezpečí bleskových záplav i tornád

Svět

  16:19
New Orleans (USA) - Tropická bouře Claudette přinesla prudké lijáky na americké pobřeží Mexického zálivu. V Louisianě, Mississippi a v Alabamě panuje nebezpečí bleskových záplav i tornád, informovala v sobotu agentura AP.
Tropická bouře Claudette dorazila k americkému pobřeží (archivní snímek).

Tropická bouře Claudette dorazila k americkému pobřeží (archivní snímek). foto: AP Photo

Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) dnes v ranních hodinách místního času oznámilo, že Claudette se zformovala natolik, že může být označena za bouři. Stalo se tak poté, co se v noci její centrum přesunulo nad pevninu jihozápadně od New Orleansu.

Od té doby bouře postupuje směrem na severovýchod, v nárazech dosahuje rychlosti 72 kilometrů za hodinu. Meteorologové upozorňují, že místy může napršet až 38 centimetrů. Intenzita bouře by se podle predikcí měla snížit na tropickou níži a v pondělí by její zbytky měly dorazit do Severní Karolíny. Hned následující den by ale měla opět zesílit na bouři.

Varování před tornády bylo vydáno pro oblast od pobřeží státu Mississippi po západní Floridu.

V celé oblasti bylo hlášeno na 13 000 přerušení dodávek elektrického proudu. První škody hlásí úřady v Alabamě na ostrově Dauphin, kde bylo poškozeno rybářské molo. Louisianské město Slidell v noci na dnešek hlásilo zaplavené ulice a zhruba 50 aut, voda už ale od rána opadla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!