Středa 28. září 2022, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Při dopravní nehodě v Alabamě zahynulo 10 lidí, z toho 9 dětí. Hrůzný střet údajně zavinila voda na silnici

Tropická bouře amerického pobřeží. foto: Reuters

Atlanta (USA) - Při sobotní srážce dvou vozidel v americkém státě Alabama zahynulo deset lidí, z toho devět dětí. Řada dalších osob utrpěla zranění. Nehodu patrně způsobila tropická bouře Claudette, která od soboty bičuje americké pobřeží, uvedla v neděli agentura AP s odvoláním na místní úřady.
  17:06aktualizováno  17:40

Tropická bouře Claudette ohrožuje americké pobřeží. Panuje nebezpečí bleskových záplav i tornád

Podle vyšetřovatelů v okrese Butler County v jižní Alabamě srážku aut s největší pravděpodobností způsobilo množství vody na vozovce v důsledku silných dešťů. Kolik lidí je zraněných, není jasné.

Tropická bouře Claudette, která od soboty bičuje americké pobřeží Mexického...
Claudette - tropická bouře.

Tropická bouře Claudette v sobotních ranních hodinách dosáhla amerického pobřeží států Mexického zálivu a nyní se přesouvá vnitrozemím směrem na Severní Karolínu. Její intenzita bouře se mezitím snížila na tropickou níži, podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) však v pondělí opět zesílí na bouři.

Centrální část USA sužují tornáda, silný déšť a sněhové bouře. Hrozí záplavy

Nepřízeň počasí způsobila na jihovýchodě USA bleskové povodně, které byly dnes hlášeny v pásu od Alabamy po Severní Karolínu. V sobotu si nečas vyžádal dva mrtvé ve městě Tuscaloosa, na které spadl větrem vyvrácený strom.

Bouře dala vzniknout také tornádům, která v Alabamě zpustošila desítky domů a v okresu Escambia County podle místních úřadů „v podstatě srovnala se zemí“ čtvrť z mobilních domů. Tornáda byla zaznamenána také v jižní Georgii.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat