6. března 2017 14:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Turecko zatklo kvůli vraždě ruského velvyslance podezřelou občanku Ruska

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 17Diskuse
Muž gestikuluje nad tělem Andreje Karlova, ruského velvyslance v Turecku.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž gestikuluje nad tělem Andreje Karlova, ruského velvyslance v Turecku.... | foto: Burhan Ozbilici/AP

ISTANBUL Turecké úřady zadržely v Ankaře ruskou občanku kvůli kontaktům s mužem, který loni v prosinci zastřelil ruského velvyslance Andreje Karlova. Informovala o tom turecká média. Ruská agentura TASS uvedla, že ruské velvyslanectví požádalo Ankaru o bližší informace.

Třiatřicetiletá žena, kterou turecká média jmenují jako Jekatěrinu B., loni v listopadu údajně s vrahem velvyslance měla kontakty prostřednictvím aplikace WhatsApp. Podle tureckého deníku Hürriyet žena pracovala jako prostitutka v pětihvězdičkovém hotelu v Ankaře.

Karlova loni 19. prosince zastřelil na vernisáži v ankarské galerii turecký policista Mevlüt Mert Altintaş (22), který byl v té době postaven mimo službu. Při výstřelu křičel „Nezapomeňte na Aleppo, nezapomeňte na Sýrii!“ a „Alláhu akbar! (Bůh je veliký!)“. Bezprostředně poté ho turecká policie zastřelila.

Ruský velvyslanec Karlov doprovázel prezidenta Vladimira Putina k letadlu v Istanbulu.
Návštěvníci galerie v Ankaře se schovávají před útočníkem, který zastřelil ruského velvyslance v Turecku Andreje Karlova.      Pepole react after the the Russian Ambassador to Turkey, Andrei Karlov, was shot at a photo gallery in Ankara, Turkey, Monday, Dec. 19, 2016. A gunman ...

K vraždě se posléze přihlásila syrská teroristická organizace Armáda dobytí (Džajš al-Fatah). Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nicméně vraždu přiřkl hnutí islámského duchovního Fethullaha Gülena, které turecká vláda dlouhodobě pronásleduje a viní je i z loňského pokusu o státní převrat v Turecku. Gülen, který žije v USA, pokus o puč i vraždu ruského velvyslance odsoudil.

Po zadržení ruské občanky jsou nyní kvůli vraždě velvyslance Karlova ve vězení tři podezřelí, uvedla agentura DPA.

ČTK
  • 17Diskuse
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.

Najdete na Lidovky.cz