31. července 2019 14:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Twitter zablokoval účet ruského velvyslanectví v Damašku kvůli kritice Bílých přilb

Twitter (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter (ilustrační foto) | foto: Reuters

Moskva/Damašek Správa komunikační sítě Twitter zablokovala oficiální účet ruského velvyslanectví v Damašku, které citovalo prohlášení ruského ministerstva obrany kritizující takzvané Bílé přilby. Bylo to ve středu oznámeno v Moskvě. Ruské ministerstvo zahraničí opatření označilo za „hrubé porušení svobody slova“.

Organizace dobrovolných záchranářů Bílé přilby operuje v povstalci ovládaných oblastech Sýrie a pravidelně podává informace o desítkách obětí ruských náletů v severozápadní syrské provincii Idlib.

Podle ruských diplomatů Bílé přilby financuje Washington a Londýn; média v Moskvě a Damašku označují povstalecké záchranáře za provokatéry a pomahače teroristů. Důkazy, které Bílé přilby přinášejí o údajných ruských zločinech v Sýrii, jsou podle Ruska zfalšované.

Ruské velvyslanectví zveřejnilo na twitteru citace ze zprávy moskevského ministerstva obrany kritizující činnost Bílých přileb. Účet byl krátce nato zablokován s vysvětlením, že jeho obsah porušuje regule sociální sítě. Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo správce sítě k okamžitému uvolnění účtu. Jeho zablokování označilo za „projev cenzury a hrubé porušení svobody slova“.

ČTK