Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Profesionální boxer zbil několik policistů během protestů žlutých vest v Paříži

Svět

  16:04
PAŘÍŽ/PRAHA - Minulou sobotu se v Paříži rozpoutalo peklo. Přes 4 tisíce demonstrantů hnutí tzv. žlutých vest protestovalo proti vládě prezidenta Emmanuela Macrona a došlo i na střety s policií. Při jednom z nich asistoval i bývalý profesionální boxer Christophe Dettinger, který útočil na policejní jednotky.

Boxer následně i kopal do policistů, kteří leželi na zemi. foto: Reuters

„Cikán z Massy“, jak média přezdívají bývalému boxerovi Christophovi Dettigerovi, se zúčastnil v sobotu bojů v pařížských ulicích proti policejním jednotkám. Na záběrech je vidět, jak se muž v černé čepici a rukavicích přehoupne přes zábradlí, skočí po hlavě do davu, upraví si rukavice a bez okolků se pustí do boje s nejbližším policistou, kterého má zrovna po ruce.

Na facebookových skupinách je již sedmatřicetiletý Dettinger vnímán jako hrdina hnutí. Záběry z mostu však ukazují, že dvojnásobný mistr Francie v křížové váze v letech 2007 a 2008 následně i kope do policistů ležících na zemi a tluče je hlava nehlava. Jako první si boxerského výkonu Dettingera všimli zaměstnanci Policejního komisařství SCPN.

Demonstranti ve žlutých vestách útočí na policisty, boxer Dettinger se přidává...
Boxer následně i kopal do policistů, kteří leželi na zemi.

„Pane, který jste bil naše kolegy na zemi, jste identifikován. Na to, že jste boxer, nerespektujete příliš pravidel. Naučíme vás ta z trestního zákoníku,“ napsalo komisařství na Twitter s fotografií Dettigera, tu následně sdílelo i ministerstvo vnitra. Na událost již reagovala i francouzská boxerská federeace.

05.ledna 2019 v 20:12, příspěvek archivován: 07.ledna 2019 v 15:53

Monsieur, vous qui avez frappé un collègue à terre, vous êtes identifié. Pour un boxeur, vous ne respectez apparement pas beaucoup de règles. Nous allons vous apprendre celles du code pénal. @EmmanuelMacron @EPhilippePM @CCastaner @NunezLaurent @DGPNEricMorvan @prefpolice https://t.co/zBNcD9kWMs

„Francouzská federace boxu jako národní profesionální boxerská liga odsuzuje s velkou tvrdostí extrémně násilné chování, které je naprosto v protikladu s hodnotami, jež naše disciplína představuje, a použijeme veškeré prostředky k tomu, abychom bránili její veřejný obraz,“ uvedla v nedělním komuniké federace.

Policie po muži, který napadl policisty na lávce přes Seinu v centru Paříže, od soboty pátrala. Před tím, než se policii sám přihlásil, se na internetu objevilo video, na kterém 37letý mistr Francie v boxu z let 2007 a 2008 přiznává, že reagoval špatně. Zároveň ale tvrdí, že se jen „bránil“ tváří v tvář policejnímu násilí. Protestů žlutých vest se prý účastnil od samého počátku.

„Viděl jsem tu represi, viděl jsem policii, jak na nás pouštěla plyn, viděl jsem, jak policie lidem ubližuje... Vyvolalo to ve mě vztek a ano, zareagoval jsem špatně,“ uvedl Dettinger a vyzval příznivce žlutých vest k pokračování „pokojného“ boje.

Podle AFP bude jeden z napadených policistů čtrnáct dní a druhý dva dny v úplné pracovní neschopnosti.

Christophe Dettinger získal svou přezdívku v ringu v Massy na jihu Paříže, kde jej trénoval Jacky Trompesauce. Dettinger se stal šampiónem křížové váhy 30. října 2007, poté co na body porazil Kamela Amrana. Titul si udržel i v roce 2008. V roce 2013 ukončil svou kariéru s bilancí 18 vítězství z 23 zápasů.

Autoři: ,

Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet
Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet

Hubnutí není jen o tom, jak budete vypadat v plavkách u bazénu. Nadváhu doprovází kromě přebytečných kil také zdravotní problémy. A to je dobrý...

Mohlo by vás zajímat