13. listopadu 2017 12:28 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Za znásilnění Polky a transsexuálky z Peru dostal vůdce gangu 16 let vězení

Jeden z uprchlíků, Guerlin Butungu, který byl identifikován jako jeden z členů... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z uprchlíků, Guerlin Butungu, který byl identifikován jako jeden z členů... | foto: ČTK

PRAHA/RIMINI Šestnáct let vězení a pokutu 4 tisíce eur dostal dvacetiletý Konžan Guerlin Butungu, který v srpnu spolu s dalšími třemi mladíky znásilnil polskou dívku v italském letovisku Rimini. Útočníci také zbili jejího přítele a během hromadného znásilnění partnerky ho znehybnili.

„Škrtili mě tak silně, že jsem nemohla dýchat. Bylo to nekonečné, násilí trvalo víc než 20 minut a během toho mi anglicky říkali, že mě zabijou. Slyšela jsem, jak mlátí mého partnera,“ popsala po útoku polská dívka. 

Útočníci dvojici přepadli 26. srpna, muže zbili a drželi, dívku znásilnili. Poté ještě oba okradli. Dívku pak hodili do moře a utekli. Začátkem září již policie znala identitu útočníků a zveřejnila jméno nejstaršího z nich, Guerlina Butunga.

Butungu byl podle soudu vůdcem gangu, jenž na konci srpna znásilnil nejen polskou dívku, ale také transsexuální prostitutku původem z Peru. 

Další tři členové gangu jsou mladiství, ve věku od 15 do 17 let, a budou souzeni v odděleném procesu. Jejich jména nejsou médiím známa. Prokurátor pro mladistvé by měl vznést obvinění v následujících měsících.

Podle deníku Repubblica dostal Butungu, jediný plnoletý ze čtveřice útočníků, trest 16 let odnětí svobody, pokutu 4 tisíce eur a bude muset zaplatit veškeré náklady za soudní řízení. Soudce Butungovi dokonce udělil trest o rok a půl vyšší, než původně žádal státní prokurátor.

Soud dále nařídil okamžité vyhoštění mladíka ze země po odpykání trestu. Butungu by měl také zaplatit odškodnění mladé dívce ve výši 30 tisíc eur, 20 tisíc jejímu partnerovi, 30 tisíc peruánské prostitutce a 10 tisíc eur městu Rimini.

Pláž v Rimini, na které pachatelé znásilnili polskou turistku a zbili jejího...

Pláž Rimini, na které pachatelé znásilnili polskou turistku a zbili jejího přítele.

Na skupinu útočníků přišla policie 3. srpna díky znásilněné Peruánce, která byla schopna Butunga do detailů popsat, stejně jako průběh znásilnění. Pomohla tak dopadnout i další útočníky – dva bratry původem z Maroka ve věku 15 a 16 let a sedmnáctiletého Nigerijce.

Při prvních výsleších na začátku září tvrdil Butungu, že prostitutku z Peru neznásilnil, chtěl jí zaplatit, ale nedohodli se na ceně. Ohledně znásilnění polské dívky dvacetiletý Konžan vypověděl, že ji prý znásilnili ostatní tři chlapci, zatímco on držel jejího partnera na zemi. Tuto verzi ale zpochybnily nejen oběti, ale i samotní útočníci.

mhMartin Hampejs

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.