Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Ukázková nestoudnost Jana Fischera

Exkomunista Jan Fischer pokřtil svou inspirativní brožurku o bojovnících proti komunismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Křivan

V Čechách lze o kdekom
V Čechách lze o kdekom prohlásit, že je Žid, někteří se tak i rádi prezentují, s tím nemám problém.  Jen si ale nejsem jist, zda v zemi, kde je výrazná většina nevěřících, je prezident, náboženský fundamentalista, to pravé ořechové. A to bez ohledu na konkrétní církev a zájmy, které ona církev prezentuje. Viz vyrovnání  církvemi.
0/0
9.1.2013 9:41
Foto

B16o47h10u62s68l34a33v 34R64u65d52o15l93f 8346488272805

Fischer je schopný úředník a na úřad také patří.
Jeho bývalé členství v KSČ není VÁŽNOU překážkou, aby byl ředitelem například Statistického úřadu.V případě funkce prezidenta to vážnou překážkou je. A ta by musela být vyvážena něčím vyjímečným. Například, pokud by byl disidentem. Tak tomu ale není.Obávám se, že i přesto by byl lepším prezidentem než pan Klaus. (To není důvodem k jeho zvolení). 
0/0
6.1.2013 7:33
Foto

J83a80k81u24b 95K13a80l97e21n79s84k73ý

Bláboly
Pokud mi chcete zadávat práci, doporučuji Vám, abyste se stal mým šéfredaktorem. A pokud si nejste schopný najít, o jakých tématech se na tomto serveru píše, dávejte to za vinu spíše sobě.
0/0
5.1.2013 16:08
Foto

Ufonek

Prospěcháři jsou všude
Jen aby někdo tu antikampaň ve stylu billboardu s Fischerem a nápisem "Ti nejschopnější byli v KSČ" nevzal vážně!!!
0/0
5.1.2013 12:33
Foto

Ufonek

Zeman ještě není na řadě, na
Zeman ještě není na řadě, na Dlouhého také dojde. Vybírat mezi Fischerem a Zemanem je výběr mezi oběma stejně špatnými volbami.
0/0
5.1.2013 12:23
Foto

Být bývalým členem KSČ je
blbé, zvlášť jde-li o prezidentského kandidáta.Výhodné je to ovšem pro pisálky laciných tirád na exkomunisty.Být aktivním členem nebo dokonce zakladatelem ODS je hnus ještě větší, než být exčlenem KSČ. Rád bych zde proto uvítal odkazy na autorovy články, tepající Klause, Nečase, Béma, Dalíka, Drobila a další členy bandy horší komunistické strany - tzv. Strany-občanské-demokratické...Díky těmto laciným adolescentním plkům pomalu začínám mít Fišera rád.
0/0
4.1.2013 18:44
Foto

Babul

5 tisíc mrtvých...
A není to málo, Jakube Jakuboviči?
0/0
4.1.2013 18:11
Foto

Hradecak

Opravdu se myslíte, že dne se
Opravdu se myslíte, že dnes se nikomu nic nestane? Představte si, že jste ředitelem odboru na nějakém ministerstvu, ale i jinde  třeb ana magistrátu a ten váš nadřízený vám říká, co máte udělat - nejlépe podepsat nějakou smlouvu na cinknutou zakázku a vy víte, že je to levota.Seberete se a půjdete pryč? Kam půjdete, když je vám třeba 40 a třeba máte hypotéku?  Čeká na vás někdo v nějaké firmě? Pochybuji - možná skončíte na pokladně hypermarketu nebo na úřadu práce.... Tak co byste udělal vy hrdino. Fakt si myslíte, že je dnes tak těžké, aby se na vás domluvili a vy si nikde v širokém okolí neškrtnete.... Jak dopadli oznamovatelé korupce - uvítali je jinde s otevřenou náručí?Když se na vás nějaká parta domluví, tak vás zničí daleko efektivněji než dříve.Jen se pořádně rozhlídněte kolem sebe a pak srovnávejme.Tím nehájím Fischera, pro mě je to korouhev. Ale když byl ve vládě, choval se přesně tak, jak jsem popsal. Věděl, že když se vzepře, už se na ČSÚ nevrátí.Fakt si myslíte, že by na něho jako statistika někdo někde čekal...že by ho zaměstnal třeba ČEZ jako jiné zasloužilé hrdiny, kteří odešli  z parlamentu.  Když by odmítl hrát s nimi tu hru, skončil by. Bylo však jeho rozhodnutím stát se premiérem.... 
0/0
4.1.2013 18:09
Foto

V.Hricák

A víte proč? Protože to stále
A víte proč?Protože to stále dovolujeme těm gaunerům.Zeman měl v jedné věci pravdu.Žádný člověk není bez minulosti.I když nám oficiální média servírují zprávy značně tendenční,dá se,především díky internetu,dohledat dostatek informací o minulosti většiny lidí,kteří mají snahu do vysoké politiky vstoupit.Pokud odložíme naší velkorysost a začneme politiky bez vyjímek posuzovat přísnějším pohledem,máme šanci na změnu k lepšímu.Říká se,že hlupák se poučí z chyb vlastních,chytrý člověk z chyb druhých.Z tohoto úhlu pohledu český volič nezapadá do žádné z těchto kategorií,protože dvacet let zatracujeme politické lumpy,aby jsme jim za rok,nebo dva zase naházeli svoje hlasy.Což pro náš národ není moc lichotivé.
0/0
4.1.2013 17:23
Foto

V.Hricák

Tak zapomeňte na dávnou
Tak zapomeňte na dávnou minulost a pojďme se chvíli bavit o minulosti nedávné,kdy předsedal úřednické vládě.Jenom pro krátké osvěžení paměti uvedu dvě jména.Barták a Kovářová.Oba udělali levotu.Přinejmenším státu prošustrovali velké peníze.Jsou pouze dvě možnosti.Buď o tom nevěděl a pak si položme otázku na jeho kompetentnost ke svěřenému úřadu,nebo o tom věděl a nic neudělal.Pak se ptejme na jeho morální kredit ve světle jeho velkohubých,předvolebních prohlášení o nápravě morálky politiků a politiky vůbec.Dnes máme demokracii.Nikdo nikomu nevyhrožuje,že  mu nenechá vystudovat děti,nebo se jinak sveze po jeho rodině.Pokud o tom věděl,a já si myslím,že ano,mohl předstoupit před kamery,oznámit světu co se chystá,kdo za tím stojí a všem oznámit,že takovou lumpárnu krýt nebude.Nebo si myslíte,že existuje nějaká jiná možnost?
0/0
4.1.2013 17:09
Foto

Eltabaco

http://www.youtube.com/watch?v=Ku2s3XmcUsA
Dědictví
0/0
4.1.2013 16:38
Foto

Ondrap

Samozřejmě
Samozřejmě to udělal proto, aby z toho měl prospěch. Kdyby mu řekli, že by ho zastřelili, kdyby tam nevstoupil, tak by z toho vstoupení taky měl prospěch - a bylo by to ze zištných důvodů. Ono ostatně pokud on měl lepší profesní růst, tak se mohl lépe starat o své děti, takže to může klidně být pravda obojí.Mně se nechce odsuzovat lidi za to, že je zločinný režim donutil dělat věci, které by jinak nedělali. Když vám někdo řekne, abyste kradl, nebo zastřelí vás - tak to někteří udělají. A někteří ne. Když vám někdo řekne, abyste vstoupil do strany, nebo budete mít problémy - jako že spousta lidí ty problémy měla - tak to v principu je totéž. Ta hrozba nebyla tak obrovská jako hrozba zastřelení, na druhou stranu to, co udělal, je v podstatě prkotina, která nikoho nepoškodila.A lidé tehdy mohli poměrně snadno dělat věci, které někoho poškodily - např. vstup k STB. Pokud je nedělal (a zatím nikdo nenaznačil, že by dělal), pak mi tohle fakt připadá jak hon na čarodějnice. 
0/0
4.1.2013 14:55
Foto

Křivan

Pro mne je problém, že ani
Pro mne je problém, že ani tahle doba není nic moc, a to jsme teprve na začátku, nebo už na konci? Rozdíly mezi chudými a bohatými se nesmyslně zvětšují. Existuje čím dál větší skupina lidí, která si zatím jen poloprázdnými ústy může říkat co chce, ale stejně jí nikdo neposlouchá.
0/0
4.1.2013 14:54
Foto

Pocono

Ano, myslím tím, že je Žid.
Ano, myslím tím, že je Žid. Což musí obzvláště pana Landu děsně drásat.
0/0
4.1.2013 14:01
Foto

J83a76k48u48b 85K29a98l27e39n20s44k29ý

Re:
Text ale není o tom, že JF vstoupil do strany nebo o nějakém zatracování. Text je o pokrytectví projevovaném členem KSČ, který se pár dní před volbami vyznává z obdivu k Patočkovi a Horákové. 
0/0
4.1.2013 13:48
Foto

J64a57k54u48b 59K50a81l60e68n77s29k45ý

Re:
Do Miloše Zemana se novináři také pouští, a pokud jste text, na nějž jste reagoval, četl, nalezl jste v něm připomenuté i Zemanovy hříchy minulosti (s odkazem na text, který se jim věnuje). I do Dlouhého se novináři kvůli členství pouštěli, on už ovšem navíc ani není mezi kandidáty. Další věc je, že ani jeden z Vámi zmíněné dvojice neusiluje o hlasy voličů tím, že pár dní před volbami vytahuje svůj obdiv k osobám, které jejich partaj zavírala, mučila či popravovala. Nesmysl o "útoku vyvolaném náboženskou orientací JF" snad ani komentovat netřeba.
0/0
4.1.2013 13:43
Foto

V.Hricák

Když přemýšlím o osobě
Když přemýšlím o osobě J.Fišera,coby kandidáta na prezidenta,asi mi mnohem víc,než jeho ponurá minulost v řadách KSČ vadí jeho světlá přítomnost v čele úřednické vlády.Nedokážu posoudit,zda z aktivit jeho ministrů měl finanční profit.Je také možné,že o nich nic nevěděl.V prvním případě je to gauner,ve druhém pak neschopná loutka.Těžko posoudit co je horší.Ani jedna z variant nám ale nedává naději,že by to byl dobrý prezident.
0/0
4.1.2013 12:49
Foto

V.Hricák

Pane kolego,nebuďte
Pane kolego,nebuďte maximalista.Nikdo na Fišera nestřílí.Pokud vstoupil kdysi do KSČ,tak to bylo ze zištných důvodů.Pravděpodobně kvůli profesnímu růstu a ne budoucnosti svých dětí,jak se nám dnes snaží namluvit.Pokud nastala v jeho životě situace,ve které mu bylo nečlenství v partaji překážkou v jeho kariéře,dokázal bych to pochopit.Měl by ale nést jako chlap důsledky svého rozhodnutí.Poznal jsem několik lidí,kteří figurovali na seznamech STB.Po sametu byli vyloučeni na určitou dobu z vedoucích funkcí ve st. správě.I když netleskali radostí,od nikoho jsem neslyšel,že podepsali spolupráci kvůli dětem a nesli si svůj úděl.Byla to prostě cena za chybu,kterou v životě udělali.Jako kluk jsem chtěl být kosmonautem.Musel jsem se smířit s tím,že na tuto profesi nemám předpoklady.Tak se živím jinak.Mně trochu zradila příroda,Fišer si to pos.al sám.Ať zaleze zpátky do nějakého úřadu a nepřidělává další špatný příklad mladé generaci.Dvacet let jsme byli tolerantní společnost.Kam jsme to dopracovali,dnes všichni vidíme.Jestli se této velkorysosti nezbavíme,tak nám budou na věky vládnout lumpové.
0/0
4.1.2013 12:42
Foto

Křivan

kam vítr tam plášť
Nerozumím, jakého vyznání je Jan Fišer? Nějak se mi to v tom předvolebním guláši ztrácí. On sám se k tomu nyní vyjadřuje velmi sporadicky, určitě podstatně méně než ke své komunistické minulosti. Nemůžete tuhle část svého příspěvku víc rozebrat? Zatím jsem neviděl jeho billboard s jarmulkou, kterou se chlubil a vysvětloval, proč slaví chanuku a ne vánoce v rozsáhlém článku před cca deseti lety v předvánoční příloze Práva. Tenkrát jsem to považoval za odvahu. Teď si myslím, že to je jako s jeho členstvím v KSČ.
0/0
4.1.2013 12:33
Foto

Chram

Ano, tak to chodilo.
Snad se ten prospěchářský zmetek nedostane na Hrad. Kdo ví, co by pak ještě byl nucen udělat nebo někam vstoupit. Nikomu přeci neublížil a přeci má právo na osobní růst .... a taky kvůli dětem a manželce. Když by se to změnilo, tak se kdyžtak omluví a bude mu to líto :o)
0/0
4.1.2013 11:57
Foto

Ondrap

Podle sebe...
Mě vždycky fascinuje, jak všichni soudí ostatní. "Ryzí prospěchářství"... no když chcete touhu žít aspoň trochu normální život za toho příšerného režimu nazvat "prospěchářství"... jak jste přišel na to, čím je vedena jeho snaha stát se prezidentem... já to nevím, neptal jsem se ho. Podle sebe soudím tebe?Někdo se pro pravdu nechá i zastřelit, jiný holt ne, obzvlášť když se to má týkat i jeho blízkých. Ti první mají můj obdiv, ale ty druhé kvůli tomu zatracovat nebudu. Až se objeví, že pan Fischer se ve straně choval jako ten "správný komunista", pak to bude něco jiného. Ale nic takového jsem zatím neviděl.
0/0
4.1.2013 11:33
Foto

Jiri12

Přesný článek - zažil jsem to, vím o čem to bylo
Mého dědečka zabili komunisti v roce 1948, otec pak ze strachu vlezl do KSČ.  Matku někdy v roce 1970 vyhodili z KSČ, otce ve stejný čas udělali ředitelem významného podniku. Mě nutili vstoupit do KSČ taky, dokonce mi vyhrožovali, že mé děti se nedostanou na žádnou školu, atd. Rodiče se mě zřekli. Neudělal jsem to, nevlezl jsem tam, naopak bojoval jsem proti těm vrahům jak jsem mohl (ano, bylo to hrozné, neměli jsme ani na základní potřeby pro děti, ale nakonec jsem se i já stal ředitelem významné firmy a mé děti vystudovaly - po roce 1990...). Dnes má otec 92 let, a kdyby mohl přepsat svůj život, aby se nemusel stydět, udělal by všechno jinak... Je mi toho Fischera líto, až bude umírat, prospěchář a lhář...... Znám řadu takových případů. Pouštějte si Kryla tak dlouho, až se Vám rozsvítí :-))
0/0
4.1.2013 8:32
Foto

J39a34n 55S86c90h37n63e44i63d46e36r 3134468346376

Neposouváme.
Možná je někdo z kandidátů katolík. Ale každopádně problém je širší, než jen chucpe Fischer a jeho kniha. Věci se nesmí vytrhávat z historie, jako že se předtím nikdy nic podobného nedělo. Naopak, jak se říká, kdo zapomene na historii, je odsouzen ji prožít znovu. A já bych nechtěl ani tu bolševickou, ale ani tu nacistickou či inkviziční, ani jinou, jim podobnou. Nechci si proto dávat klapky na oči, byť jsem asi otravný.
0/0
4.1.2013 8:02
Foto

J63i91b 29J85i93b 5674684907797

Díky, pane Kalenský!
Jak vidno, ČP se podařilo získat velmi zdatného psavce (;-). K článku není co dodat. Snad jen houšť a větší kapky…
0/0
4.1.2013 8:02
Foto

V.Hricák

Myslím,že obě události,které
Myslím,že obě události,které jste uvedl,spolu poměrně úzce souvisí.Nikoho bych nezatracoval za to,že vstoupil do KSČ.Na druhou stranu,důvod,který Fišer uvedl,má jistou vypovídací hodnotu.I když,jak on uvádí,to udělal kvůli dětem,je to ryzí prospěchářství.Spousta lidí to neudělala,i když tím v mnoha případech poznamenala svým dětem zbytek života.Na druhou stranu nemůžu soudit jinak,než že jeho touha stát se prezidentem, je vedená stejnými důvody,které ho kdysi přiměly vstoupit do KSČ.
0/0
4.1.2013 7:35
Foto

Prokletí.
Prokletí této země je fakt, že slušný, morálně bezúhonný člověk a vlastenec, tento stát nikdy nepovede.Takový člověk by totiž do naší "špinavé" politiky nikdy nevlez!
0/0
4.1.2013 7:20
Foto

Pocono

Nem že bych se chtěl zrovna
Nem že bych se chtěl zrovna Fischera zastávat, ale vyčáítat jen jemu členství v KSČ je dost licoměrné. Proč se takhle všichni nepouští do oposmluvního Zemana nebo nedej bože do vzrového liberála Dlouhého? Ten se omluvil a tečka, nikdo to neřeší. Někdy mám pocit, že je to od útok vyvolaným spíš než politickým profilem Fischera jeho náboženskou orientaci... Hlavně od jednoho nejmenovaného a přejmenovaného šaška.
0/0
4.1.2013 7:17
Foto

J48a51k36u90b 85K64a91l16e56n12s19k61ý

Taky trochu jinak
Připadá mi, že už se posouváme někam jinam. Kandiduje na prezidenta člen katolické církve, který kvůli kariérnímu postupu schválil inkvizici, a zároveň sepsal knihu o tom, jak obdivuje Giordana Bruna? 
0/0
4.1.2013 6:59
Foto

J72a21k35u11b 55K98a64l28e30n50s12k35ý

OK
Ok, ta Vaše skupina tam vedle hlupáků bezpochyby patří :-)
0/0
4.1.2013 6:54
Foto

Ondrap

No nevím...
Někteří lidé pro děti kradou, jiní vraždí... někteří se rozhodnou i ve velmi vážné situaci nekrást. No, a pan Fischer vstoupil do strany. Nemusel vstoupit, pak by měl prostě větší problémy v různých pozicích, asi byl toho názoru, že problémy by měly i jeho děti.Otázky typu "souhlasíte s bratrskou pomocí" holt bral jako dneska lidé berou EULA k softwaru.Já nevím; myslím si, že rozhodnutí nevstoupit v té době do strany je hodno obdivu. Nemyslím si, že rozhodnutí vstoupit do strany by samo o sobě bylo hodno zatracení.Na druhou stranu, asi by stálo za to vrhnout trošku víc světla na dobu, kdy zde byl premiérem, protože o tom se moc nemluví a možná by to bylo výrazně relevantnější k současné volbě prezidenta.
0/0
4.1.2013 6:54