23. srpna 2010 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Brad Pitt už není v kurzu. Nejvíc sexy jsou pro ženy upíři

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Robert Pattinson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Pattinson. | foto: Reuters

Johnny Depp ani Brad Pitt už pro ženy nejsou těmi nejpřitažlivějšími muži. V nové anketě je z předních míst „vystrnadili“ mladí herci z upířích filmů a seriálů. Ti zcela ovládli první pětku.

Padesátku nejvíc sexy mužů planety vybíralo 50 tisíc čtenářek britského časopisu Glamour. A výsledky ukazují, že osvědčené stálice těchto žebříčků, jakými byli George Clooney, Brad Pitt a Johnny Depp, už nejsou pro ženy tak atraktivní jako dřív. Anketě vévodí upíři a vlkodlaci.

Upírská sága Twilight (Stmívání) od spisovatelky Stephanie Meyerové vyvolala šílenství po celém světě. Náctileté fanynky zakládají svým oblíbeným hercům fankluby a jsou schopny se hodiny hádat, jestli je krásnější upír Edward nebo vlkodlak Jacob. Anketa britského časopisu na to dala pouze částečnou odpověď. Zvítězil v ní představitel Edwarda, čtyřiadvacetiletý Brit Robert Pattinson. Hned za ním se ovšem umístil jeho filmový nepřítel, vlkodlak Jacob, kterého hraje osmnáctiletý americký herec Taylor Lautner.

Medailové pozice. Druhé místo obhájil Taylor Lautner.
Taylor Lautner

Pattinson je jediný, kdo své umístění z loňského roku obhájil. Třetí skončil herec Ian Somerhalder, který hraje upíra v současném americkém seriálovém hitu The Vampire Diaries (Upíří deníky).

Zatímco ve Twilight sáze bojují o srdce mladé smrtelnice upír s vlkodlakem, v Upířích denících se o krásnou středoškolačku Elenu ucházejí dva upíří bratři; Damon je zlý a Stefan dobrý. Zatím vede ten druhý, chystaná druhá série na tom ovšem možná leccos změní.

Anketa

Který z herců vám přijde nejvíc sexy?

Robert Pattinson 18
Taylor Lautner 8
Ian Somerhalder 34
Xavier Samuel 7
Kellan Lutz 12

I u Upířích deníků se fanynky přou o to, jestli by si Elena měla vybrat ďábelského Damona, nebo hodného Stefana. A jak ukázala anketa, aspoň Britky v tom mají jasno – vybraly by si toho zlého hocha. První pětku nejvíc sexy mužů uzavírají další dva herci, upíři z Twilight: Xavier Samuel a Kellan Lutz. "Upíři představují nebezpečí. A ženy touží zkrotit to zvíře, které se v nich skrývá," vysvětluje upíří mánii šéfredaktorka Glamouru Charlotte Ducková.

Ian Somerhalder se umístil na třetím místě.
Ian Somerhalder

Upíři s opalovacím krémem
Pokud si na Googlu zadáte Robert Pattinson, vyjede vám téměř 30 milionů odkazů. Johnny Depp, který natočil mnohem víc filmů, jich má necelých 15 milionů. Čtyřdílná romance spisovatelky Meyerové spustila boom seriálů a filmů s upírskou tematikou. Twilight ságu už paroduje film Vampire Sucks, který se hraje v amerických kinech. Na vlně zájmu o "upířinu" se veze i seriál The Gates. Ten k vampýrům a vlkodlakům přidal ještě čarodějnice a ďábelské sukuby. Seriál True Blood (Pravá krev), který u nás vysílá HBO, ukazuje svět, kde upíři odhalili svou existenci a žijí mezi lidmi. Už se chystá čtvrtá série. Novodobí upíři se na rozdíl od Stokerova Draculy, který mohl ven jen v noci, už procházejí i na sluníčku. V Twilight se blyští jak diamanty, v The Gates jim stačí opalovací krém. Vzhledem k tomu, že letos měl premiéru teprve třetí díl Twilight ságy, přičemž ten poslední bude rozdělen na dvě části, se zřejmě nedá očekávat, že posedlost "nemrtvými" jen tak opadne.


Xavier Samuel  (4. místo v žebříčku časopisu Glamour).

Xavier Samuel

V anketách o nejvíc sexy muže obvykle léta vítězili Johnny Depp, Brad Pitt nebo George Clooney. Jediný z této trojice, kdo může být s letošním umístěním spokojen, je ale jen Depp. Ten skončil šestý. Loni byl přitom druhý. Pitt spadl z pátého místa až na 33. a ještě hůř je na tom Clooney. Loňskou sedmou příčku neobhájil, skončil na 35. místě. Devětačtyřicetiletý herec je z padesátky nej sexy mužů ten nejstarší. Sedmý skončil šestnáctiletý zpěvák Justin Bieber.

Kellan Lutz (5. místo v žebříčku časopisu Glamour).
Kellan Lutz

V první desítce se ještě umístili herci Gerard Butler, Hayden Christensen a Channing Tatum. Leonardo DiCaprio, Keenu Reeves ani Jude Law se do žebříčku nedostali.