Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Fiala vyrazí do Bavorska a von der Leyenová do Kyjeva. Putin nevynechá vojenskou přehlídku

V Moskvě začala při příležitosti Dne vítězství vojenská přehlídka. Na ní také promluvil ruský prezident Vladimir Putin. (9. května 2022) foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Bude se konat hlavní líčení v kauze prodeje městských bytů, ve které bylo obžalováno na 30 lidí. Mezi obžalovanými jsou politici a úředníci, podle obžaloby prodali 22 lukrativních nemovitostí v centru Prahy za nižší cenu, než stanovil později znalecký posudek.

K plánovaným dopravním opatřením v době hlavních prací v rámci 2. etapy rekonstrukce Barrandovského mostu se uskuteční tisková konference. Zúčastní se mimo jiné primátor Bohuslav Svoboda (ODS) a generální ředitel Technické správy komunikací hl. m. Prahy Jozef Sinčák.

Český premiér Petr Fiala (ODS) a ministr kultury Martin Baxa (ODS) jsou na návštěvě Řezna, kde se setkají s bavorským premiérem Markusem Söderem u příležitosti zahájení bavorsko-české zemské výstavy nazvané Baroko! Bavorsko a Čechy. Výstava v Domě bavorských dějin se veřejnosti otevře 10. května. Na akci, která potrvá do 3. října, v prosinci naváže výstava v Národním muzeu v Praze.

Ruský prezident Vladimir Putin se zúčastní každoroční vojenské přehlídky u příležitosti oslav Dne vítězství, kdy si Rusko připomíná porážku nacistického Německa v roce 1945. Již druhý rok po sobě bude přehlídka ve stínu ruské invaze na Ukrajinu, kromě kyrgyzského prezidenta se přehlídky nezúčastní žádní hosté ze zahraničí.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová navštíví Kyjev.

Na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) se vydá čtveřice astronautů, dva z USA a dva ze Saúdské Arábie, v rámci soukromé mise Axiom Mission 2 (Ax-2).

Večer se v britském Liverpoolu bude konat první semifinále mezinárodní písňové soutěže Eurovize. Mezi 15 semifinalisty je i český zástupce, skupina Vesna.

Autor:

Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!
Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!

Zapojte se s námi do soutěže o 10 velkých balíčků plných produktů pro malé gurmány od značky GERBER.