7. prosince 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Co přinese Trumpovo rozhodnutí o Jeruzalému, padne trest za tragédii ve Studénce?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jeruzalém má zůstat posvátným místem tří náboženství - tedy judaismu, islámu a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeruzalém má zůstat posvátným místem tří náboženství - tedy judaismu, islámu a... | foto: Reuters

PRAHA Jaké reakce po světě vyvolá krok amerického prezidenta Donalda Trumpa, který uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele? Padne trest za tragédii ve Studénce? A postoupí fotbalová Slavia do jarní části Evropské ligy? Odpovědi přinese čtvrtek a server Lidovky.cz.

Americký prezident Donald Trump uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele a zároveň zahájil stěhování americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma. Jde o výbušný krok, zatímco Izraelci ho vítají, Palestinci mluví o vyhlášení války. Budeme sledovat reakce Trumpovo rozhodnutí.

Od 08:30 se bude soud opět zabývat tragickou nehodou ve Studénce na Novojičínsku. Není vyloučeno, že bude vynesen rozsudek. Nehoda se stala 8. srpna 2008. Na železniční trať spadl rekonstruovaný silniční most a do jeho trosek narazil mezinárodní rychlík. Nehoda si vyžádala osm životů a zraněno bylo 95 cestujících. Někteří z nich mají doživotní následky. Sledujte videostream z Okresního soudu v Novém Jičíně na serveru Lidovky.cz.

Senátoři projednají ve druhém čtení senátní novely o daních z příjmů nebo o léčivech, tři petice (za zrušení EET, za změnu protikuřáckého zákona a proti regulaci zbraní). Zabývat se budou také ústavní novelou o bezpečnosti ČR. Na pořadu jednání bude také evropská legislativa nebo volba členů Rady Ústavu pro studium totalitních režimů.

Pokračuje soudní projednávání kauzy tzv. trafik pro poslance. Obžalobě čelí expremiér Petr Nečas, jeho manželka Jana Nečasová (dříve Nagyová) a bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Jak Češi vnímají bohatství? Společnost Sazka představí výsledky výzkumu na toto téma v cukrárně Myšák ve Vodičkově ulici.

Večer se konají dva odlišné hudební večery, které mají společné vzpomínkové téma. V pražském Divadle U Hasičů se koná koncert k 50 letům na scéně písničkáře Jaroslava Hutky, na kterém představí nejen průřez svým půlstoletým repertoárem, ale bude rovněž pokřtěno nové album. Na pražském Strahově se uskuteční rekonstrukce prvního koncertu kapely Visací zámek, který se koná přesně po 35 letech účinkování české punkové legendy.

Od 19:00 se fotbalová Slavia popere v přímém souboji s kazašskou Astanou o postup do vyřazovací fáze Evropské ligy. Pražané mají na druhé příčce před kazašským mistrem jednobodový náskok a k účasti v jarní části jim stačí v posledním zápase remíza, soupeř potřebuje zvítězit. Plzeň už má postup jistý, od 21:05 bude v Izraeli proti týmu Hapoel Beerševa hrát o čest, Zlín hostí v Olomouci Lokomotiv Moskva a ani v případě výhry by se neodlepil z posledního místa skupiny.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Najdete na Lidovky.cz