7. května 2018 6:32 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Do jednání ANO a ČSSD o nové vládě vstoupí komunisté. Noční vlky čeká v Praze protest

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jeden z členů ruského motorkářského gangu Noční vlci ve Frýdku-Místku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z členů ruského motorkářského gangu Noční vlci ve Frýdku-Místku. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Předseda KSČM Vojtěch Filip bude třetím mužem při jednání mezi hnutím ANO a sociální demokracii o sestavení nové vlády. Ruský motorkářský klub Noční vlci dorazí do Prahy, kde na něj čekají jeho odpůrci. Motorkáři také odpoledne, stejně jako loni, uctí památku padlých ruských vojáků.

- Kvůli debatě o koaliční smlouvě se sejdou předsedové ANO Andrej Babiš a ČSSD Jan Hamáček.  Na poslední chvíli oznámil svou účast na klíčovém jednání také šéf KSČM Vojtěch Filip. Komunistická strana by měla podle dosavadních dohod tolerovat případný menšinový kabinet ANO a ČSSD.

- U stanice MHD Opatov se dopoledne uskuteční sraz protestní motokolony, která bude doprovázet členy motorkářského klubu Noční vlci blízkého ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Protest pořádá organizace Pulse of Europe. Po poledni Noční vlci uctí památku padlých ruských vojáků na Olšanském hřbitově v Praze.

- U Obvodního soudu pro Prahu 2 by měl padnout rozsudek v kauze údajně nevýhodné privatizace těžebního podniku OKD. Státní zástupce Tomáš Černý navrhl třem obžalovaným podmínky. Měli by podle něj také zaplatit způsobenou škodu 5,7 miliardy korun. Obžalovaní vinu odmítají. 

- Na Olšanském hřbitově lidé uctí obětí války spojeneckých armád, Českého národního povstání, 1. československého armádního sboru, letců, legionářů a generálů Karla Klapálka a Karla Kutlvašra. 


- V Moskvě převezme Vladimir Putin při inauguraci nový prezidentský mandát. Ruská vláda pak podle ústavy podá demisi.

- V Paříži pokračuje stávka zaměstnanců letecké společnosti Air France.

- V italském Miláně by se mělo uskutečnit odložené stání v procesu s 24 osobami, včetně italského expremiéra Silvia Berlusconiho. Ten je obžalován z uplácení svědků v případu zvaném Rubygate.

- Z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě je plánován start rakety Falcon 9 soukromé americké společnosti SpaceX. V nákladovém prostoru je první bangladéšská geostacionární komunikační družice. Pro SpaceX to bude první nákladní let Falconu 9 s novou verzí prvního stupně, která má završit vývoj tohoto raketového nosiče.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.