Středa 22. ledna 2020svátek má Slavomír -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Na Twitteru začíná platit zákaz politické reklamy, v Táboře odhalí sochu herce Hrzána

Twitter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter. | foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Začíná platit zákaz politické reklamy na Twitteru. Jeho zakladatel Jack Dorsey konec těchto reklam oznámil 30. října. Podle něj dosah politického sdělení by měl být zasloužený, ne koupený. Sociální sítě čelí rostoucímu tlaku, aby přestaly prodávat reklamu, která šíří zavádějící a lživé informace.

Na Letenské pláni v Praze bude v 10.00 předáno 80 nových policejních aut. Vozy jsou určeny policejním ředitelstvím Prahy, Vysočiny, Středočeského a Zlínského kraje. Zúčastní se ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar.

Na Staroměstské radnici v Praze začne v 17.00 vyhlášení výsledků 25. ročníku fotografické soutěže Czech Press Photo. Zúčastní se primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib. Otevřena bude výstava oceněných a vybraných prací.

Obvodní soud pro Prahu 6 se bude zabývat sporem mezi státem a Nadačním fondem Vincentinum. Podle ministerstva obrany fond nesplnil podmínky, ke nimž se zavázal, když získal areál na pražském Břevnově. Stát ho proto chce zpět.

Italský premiér Giuseppe Conte má v Římě jednat s manažery ArcelorMittalu, který chce odstoupit z převzetí jihoitalské ocelárny Ilva. Největší světový producent oceli koupil problematický italský podnik loni, kvůli převzetí se musel vzdát mimo jiné ostravské huti.

U mosteckého okresního soudu pokračuje hlavní líčení v případu Sítě revolučních buněk. U soudu stojí pět levicových aktivistů, včetně anarchisty Lukáše Borla, kteří podle obžaloby zaútočili na demokratické principy státu podporou a propagací levicově extremistického hnutí.

Na svou poslední jízdu vyjedou autobusy pražského dopravního podniku, jejichž motory plní emisní normu EURO II (jde o typy Karosa B941E a Renault City Bus). Pro zájemce o svezení nebo pořízení fotografií budou vozy přistaveny přibližně ve 14.30 na autobusovém obratišti Palmovka.

Astronauti ESA Luca Parmitano a NASA Drew Morgan budou po týdnu pokračovat vně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) v opravě detektoru kosmického záření Alpha Magnetic Spectrometer (AMS).

V 08.30 začíná pietní akt u Památníku obětem železné opony u Mikulova a odhalení sousoší nazvaného Odloučení. V 10.30 bude následovat přesun na zámek Mikulov, kde je na programu promítání dokumentu z likvidace zátarasů 17. prosince 1989, prohlídka výstav Překonej stěnu smrti a Aby se nezapomnělo a také konference Železná opona v nás.

V Táboře za gymnáziem Pierra de Coubertina odhalí sochu herce Jiřího Hrzána, který se ve městě narodil. Plastika slavného rodáka stojí na jedné noze a ruce má rozpřažené, jako by chtěla vzlétnout a bude se dívat směrem k rybníku Jordán.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...