Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Otevřou se restaurace, obchody i provozovny. Do Edenu se vrátí diváci, Slavia si může zajistit postup

  5:00
Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Velký třesk na železnici. Víme, kdo nahradí budoucího šéfa Českých drah v čele výdělečného ČD Cargo

Česko ve čtvrtek čeká rozvolnění, které výrazně ovlivní fungování ve společnosti. Protiepidemický systém PES přejde ze čtvrtého do třetího stupně. Otevřou se restaurace, hospody, všechny obchody a provozovny služeb. Také skončí zákaz nočního vycházení. Nadále zůstane například v platnosti povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorech, a to sport nevyjímaje, stejně tak ji bude nutné nasadit na vybraných veřejně přístupných místech.

Jak je na tom vývoj české vakcíny proti nemoci covid-19? Ministerstvo zdravotnictví má zhodnotit dosavadní práci vědeckého týmu pod vedením poslankyně ANO lékařky Věry Adámkové a předložit výsledky první fáze výzkumu. 

Ve sněmovně bude rušno. Atmosféru pravděpodobně zjitří debata k otrávené řece Bečva. Starostové vyzvali k odstoupení ministra životního prostředí Richarda Brabce, ten ale odstupovat nehodlá. Poslance také čekají pravidelné interpelace na členy vlády.

Prezidentovo úkolování BIS probere příslušná sněmovní komise pro kontrolu tajné služby. Miloš Zeman žádal mimo jiné seznam ruských agentů v Česku a podrobnosti o jejich operacích.

České dráhy možná dnes čekají manažerské „škatulata, hýbejte se!“ Dozorčí rada bude jednat o změnách ve vedení. Nahradí v čele státního podniku Václava Nebeského dosavadní šéf ČD Cargo Ivan Bednárik? 

Fotbalisté Slavie si již mohou v předposledním kole zajistit postup do jarní části Evropské lize. V těžké skupině jim stačí bod s outsiderem z Izraele Beer Ševou. V Edenu je za vítězstvím po delší době poženou alespoň nějací diváci, v hledišti by mělo být přítomno 600 lidí z řad partnerů klubů. Také Sparta se popere o postup, ve francouzském Lille musí při nejlepším vyhrát, jinak její šance na postup klesnou na minimum. 

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022
Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022

Od letošního roku platí nová pravidla ohledně asistované reprodukce. Prodlužuje se doba, kdy žena může podstoupit umělé oplodnění hrazené...

Mohlo by vás zajímat