Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Otevřou se restaurace, obchody i provozovny. Do Edenu se vrátí diváci, Slavia si může zajistit postup

Události

  5:00
Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Velký třesk na železnici. Víme, kdo nahradí budoucího šéfa Českých drah v čele výdělečného ČD Cargo

Česko ve čtvrtek čeká rozvolnění, které výrazně ovlivní fungování ve společnosti. Protiepidemický systém PES přejde ze čtvrtého do třetího stupně. Otevřou se restaurace, hospody, všechny obchody a provozovny služeb. Také skončí zákaz nočního vycházení. Nadále zůstane například v platnosti povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorech, a to sport nevyjímaje, stejně tak ji bude nutné nasadit na vybraných veřejně přístupných místech.

Jak je na tom vývoj české vakcíny proti nemoci covid-19? Ministerstvo zdravotnictví má zhodnotit dosavadní práci vědeckého týmu pod vedením poslankyně ANO lékařky Věry Adámkové a předložit výsledky první fáze výzkumu. 

Ve sněmovně bude rušno. Atmosféru pravděpodobně zjitří debata k otrávené řece Bečva. Starostové vyzvali k odstoupení ministra životního prostředí Richarda Brabce, ten ale odstupovat nehodlá. Poslance také čekají pravidelné interpelace na členy vlády.

Prezidentovo úkolování BIS probere příslušná sněmovní komise pro kontrolu tajné služby. Miloš Zeman žádal mimo jiné seznam ruských agentů v Česku a podrobnosti o jejich operacích.

České dráhy možná dnes čekají manažerské „škatulata, hýbejte se!“ Dozorčí rada bude jednat o změnách ve vedení. Nahradí v čele státního podniku Václava Nebeského dosavadní šéf ČD Cargo Ivan Bednárik? 

Fotbalisté Slavie si již mohou v předposledním kole zajistit postup do jarní části Evropské lize. V těžké skupině jim stačí bod s outsiderem z Izraele Beer Ševou. V Edenu je za vítězstvím po delší době poženou alespoň nějací diváci, v hledišti by mělo být přítomno 600 lidí z řad partnerů klubů. Také Sparta se popere o postup, ve francouzském Lille musí při nejlepším vyhrát, jinak její šance na postup klesnou na minimum. 

Autor:

Mohlo by vás zajímat