16. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Prezidentští kandidáti se střetnou v debatě, Merkelová chce mít dohodu o vládě

Prezidentská debata na Právnické fakultě (zleva): Jiří Drahoš, Marek Hilšer,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezidentská debata na Právnické fakultě (zleva): Jiří Drahoš, Marek Hilšer,... | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA V Liberci proběhne debata prezidentských kandidátů, v Německu finišují jednání o nové vládě. A policie by měla říci podrobnosti o napadení tenistky Petry Kvitové.

V liberecké krajské vědecké knihovně se uskuteční od 16.30 předvolební debata prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše, Pavla Fischera, Petra Hanniga, Marka Hilšera, Michala Horáčka, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka a Mirka Topolánka. Debatě bude od 15:00 na stejném místě předcházet TK organizátorů akce, iniciativy Občanem na 72 hodin.

Prezident Miloš Zeman se v Lánech sejde se zástupci hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

Dnes by podle představ německé kancléřky Angely Merkelové (CDU) měly skončit sondovací rozhovory o nové německé vládě mezi CDU/CSU, svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými. Očekává se zásadní jednání, které se může protáhnout do noci.

Proběhne mimořádné jednání pražského zastupitelstva, iniciované kluby TOP 09, ODS a Nezávislých. TOP 09 bude chtít na program zařadit otázku finančních vztahů magistrátu a městských částí, revitalizaci Výstaviště či územní plán. Je možné, že opozice navrhne odvolání radní pro životní prostředí a infrastrukturu Jany Plamínkové.

Briefing policie k případu loňského napadení tenistky Petry Kvitové.

Do kin přijde poslední film z trilogie Zahradnictví režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského z podtitulem Nápadník.

Lidovky.cz

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz