Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Proběhne druhé plošné testování v Dole Darkov, soud v USA se bude zabývat Nikulinem

Důl Darkov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Důl Darkov | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Budeme sledovat vývoj okolo koronaviru v Česku i ve světě. Aerolinky Alitalia začínají znovu létat do Španělska a New Yorku, Francie zahajuje rozsáhlé rozvolňování restrikcí a v Německu se sejdou vládní špičky, aby jednaly o plánu na oživení ekonomiky.

Na schůzi sněmovny bude řeč i o koronaviru, ale také například o novele zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury či zákona o ČNB.

Začíná druhé plošné testování zaměstnanců Dolu Darkov společnosti OKD v Karviné. Mělo by ověřit, zda se nemoc později neprojevila u pracovníků, jejichž vzorky byly napoprvé negativní.

Petr Hlaváček, který je náměstkem pražského primátora, bude s ředitelkou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřinou Arajmu řešit budoucnost karlínských kasáren.

Soud v novozélandského Wellingtonu stanoví datum vynesení rozsudku nad Brentonem Tarrantem. Ten se přiznal k loňské vraždě 51 lidí v mešitách v městě Christchurch.

Oproti tomu justice v San Franciscu pokračuje v projednávání kauzy Rusa Jevgenije Nikulina, ten byl obžalován z hackerských útoků. Nikulin byl předloni do USA vydán Českem po zadržení v jednom z pražských hotelů.

Proběhnou prezidentské primárky v amerických státech Connecticut, Delaware, Maryland, Pensylvánie, Indiana a Rhode Island, které byly přeloženy kvůli koronaviru na dnešní den. V řádném termínu pak proběhnou primárky v Montaně, Novém Mexiku, Jižní Dakotě a Washingtonu D.C. Výsledky by měly být oznámeny ve středu.

Předseda českého Senátu Miloš Vystrčil dnes přijme amerického velvyslance Stephena Kinga.

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.