9. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

RANNÍ BRIEFING: České tenistky čeká čtvrfinále Wimbledonu. Úřad zveřejní červnovou nezaměstnanost

Karolína Muchová se raduje z triumfu nad Karolínou Plíškovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karolína Muchová se raduje z triumfu nad Karolínou Plíškovou. | foto: ČTK/AP

O účast mezi čtveřicí nejlepších tenistek Wimbledonu dnes zabojují Karolína Muchová a Barbora Strýcová. Úřad práce zveřejní údaje o nezaměstnanosti za červen v jednotlivých krajích.

Česká tenistka Karolína Muchová v pondělí překvapivě v osmifinálové fázi slavného londýnského grandslamu vyřadila favorizovanou krajanku Karolínu Plíškovou po třísetové bitvě 4:6, 7:5 a 13:11. Ve čtvrtfinále se utká s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou.

To Barbora Strýcová udolala Belgičanku Elise Mertensovou 4:6, 7:5 a 6:2. Dnes vyzve přemožitelkou Petry Kvitové Američanku Johannu Kontaovou. Program na kurtech začíná ve 12 hodin SEČ.

V květnu klesla nezaměstnanost v Česku na 2,6 procenta. Úřad práce zveřejní čerstvé údaje za červen pro celou republiku i jednotlivé kraje.

Ve 14.00 začíná řádná červencová schůze Sněmovny. Poslanci by mohli rozhodnout o podobě novely o zavírání některých obchodů ve vybraných svátcích, kterou jim vrátil Senát. V úvodním kole by měli projednat návrh na zvýšení rodičovského příspěvku nebo vládní daňový balíček, který mj. zvyšuje některé spotřební daně a daň z některých hazardních her.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se znovu pokusí prodat zámeček v Brandýse nad Orlicí. Na první dražbu se žádný zájemce nedostavil. Prohlídka objektu je naplánována na dnešních 10:00.

V Bruselu proběhne jednání ministrů financí členských zemí Evropské unie. Debatovat mají o možných vlastních příjmech unijního rozpočtu v příštím víceletém finančním rámci či o evropském hospodářském cyklu. Nastupující finské předsednictví EU také představí svůj plán práce. Za ČR náměstkyně ministryně financí Lenka Dupáková.

Český miliardář Radovan Vítek podle švýcarské veřejnoprávní televize RTS zpochybní u lucemburského soudu rozhodnutí lucemburského úřadu pro finanční dozor, podle nějž nelegálně manipuloval s akciemi firmy Orco Property Group; pokud neuspěje, hrozí mu podle RTS pokuta ve výši miliard dolarů. Podle realitní skupiny CPI Property Group, v níž je Vítek většinovým vlastníkem, se ale žádné žádné soudní stání neočekává a soud pouze určí kalendář pro tento spor.

Ve 21.00 čeká televizní duel Borise Johnsona a Jeremyho Hunta, tedy dvojice, z níž vzejde příští lídr Konzervativní strany a zároveň nový premiér Británie.

Soud projednává případ Číňana, který podle obžaloby spáchal v ČR v roce 1998 dvojnásobnou vraždu. Muž uprchl do Číny, loni ho zadrželi Japonci a vydali ho do Česka.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.