Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Velkoobchody mohou mít ode dneška otevřeno i o svátcích. Hilšer se vyjádří k prezidentské kandidatuře

Marek Hilšer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Hilšer. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Účinnosti nabývá novela zákona o prodejní době, podle které velkoobchod může mít otevřeno i o těch svátcích, kdy prodej v supermarketech zakazuje zákon. Prvním dnem s omezením prodejů, který se velkoobchodu nebude týkat, tak bude letošní 24. prosinec, kdy zákon nařizuje zavřít větší obchody od 12.00. Zavřené musí zůstat i 25. a 26. prosince.

Po letech průtahů se v Praze 7 otevře nové obchodní Centrum Stromovka, které nabídne víc než 90 obchodů a restaurací a kancelářské prostory. Projekt nedaleko Výstaviště a Stromovky se chystal od roku 2003, jeho podoba i název se několikrát změnily kvůli námitkám městské části.

V 17.00 se v nově otevřeném nákupním centru uskuteční protestní happening hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které groteskní formou upozorní na negativní vliv konzumerismu na životní prostředí.

Irský soud bude projednávat žádost o vydání muže obviněného v souvislosti se smrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu nalezeni v kamionu u Londýna. Obžalovaný muž je ze Severního Irska.

Senátor Marek Hilšer se vyjádří ke své kandidatuře v prezidentských volbách v roce 2023. Hilšer už kandidoval v předchozím volebním roce 2018.

Obvodní soud pro Prahu 2 se bude znovu zabývat žalobou porodní asistentky Ivany Königsmarkové, která po státu požaduje asi šest milionů korun za trestní stíhání.

Amnesty International představí výsledky svého vyšetřování ohledně porušování lidských práv při protestech v Chile.

Podnikatel a šéf automobilky Tesla Elon Musk představí lehký užitkový vůz na elektřinu Tesla Cybertruck.

V Bruselu proběhne jednání ministrů obchodu zemí EU. Prodiskutují mimo jiné aktuální vývoj obchodních vztahů unie s USA či reformu Světové obchodní organizace (WTO). Za Česko se zúčastní ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Ve Francii a v mnoha dalších zemích po celém světě se začnou tradičně otvírat první lahve letošního mladého vína Beaujolais nouveau, které nese název oblasti u francouzského Lyonu.

V Praze se po 11 měsících znovu představí parkurová elita ze seriálu Global Champions. Druhý ročník Prague Playoffs se v O2 Areně uskuteční od čtvrtka do neděle. V akci bude i domácí tým Prague Lions, v jehož barvách ale na rozdíl od loňska žádný Čech závodit nebude. Aleš Opatrný letos v týmu není a Anna Kellnerová se nestihla zotavit po zlomenině stehenní kosti.

V pražském Paláci knih Luxor bude od 16.00 křest výroční knihy Čtyřlístku: První půlstoletí v Třeskoprskách za účasti ilustrátora Jaroslava Němečka a zpěváka Matěje Rupperta.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesli. I s jeho kamarádkou Janou. Věznili je několik dní ve speciálně upravené garáži. Dnes...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...