21. června 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Zeman jmenuje nového ministra školství. Bude dál horko

Náměstek ministryně školství Stanislav Štech přichází na jednání s prezidentem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Náměstek ministryně školství Stanislav Štech přichází na jednání s prezidentem... | foto: ČTK

PRAHA Horko bude pokračovat, předpokládají meteorologové. Prezident Miloš Zeman jmenuje nového ministra školství a na vládě se čeká spor o nákup ropy.

Ve střední Evropě bude pokračovat tropické počasí. V Česku má být o něco chladněji, než v úterý, které se stalo nejteplejším dnem letošního roku, maxima se mají podle meteorologů pohybovat mezi 27 až 31 stupni Celsia. Větší horko má být ve čtvrtek, teplota má stoupat až k 35 stupňům.

Odpoledne by měl na Pražském hradě prezident Miloš Zeman jmenovat Stanislava Štecha novým ministrem školství. Čtyři měsíce před parlamentními volbami to je asi poslední změna v kabinetu Bohuslava Sobotky, i když člověk nikdy neví.

Úzké vedení ČSSD bude odpoledne probírat podobu kampaně, schválit nebo upravit má kreativní a vizuální podobu kampaně. Vsadí čerstvý volební lídr Lubomír Zaorálek na kartu „OKD“, jak naznačuje pro dnešní Lidové noviny?

Horko bude patrně při zasedání vlády, která má mimo jiné v programu projednávání navýšení nouzových zásob ropy a ropných produktů. Zhruba za miliardu. Proti sobě stojí ČSSD a ANO. Jedni by nakupovali, druzí ne. Detaily sporu najdete zde:

Zavře Praha o prázdninách některé úseky metra? Magistrát dnes na tiskové konferenci oznámí tradiční letní katastrofický plán: letní uzavírky tramvajových tratí a metra a s nimi související dopravní opatření. Kdo může, ten odjede.

Večer bude rušno na Pražském hradě. Proběhne tam 23. ročník Galavečera Czech Top 100 při příležitosti udělení ocenění 100 nejvýznamnějším firmám a osobnostem. Poprvé budou uděleny ceny v novém projektu Ambasadoři ČR osobnostem, které se zasloužily o věhlas ČR v zahraničí. Mají je získat Karel Gott, Ivana Trumpová, Miroslav Černošek či Pavel Kolář.

Pamatujete si na zimní olympijskou Letnou? Nebo na letní olympijské Lipno? Oba projekty vzbudily řadu kladných i záporných hodnocení. Český olympijský výbor nyní představí další projekt: Olympijské parky 2018. Příští rok v únoru se totiž konají zimní hry v jihokorejském Pchjongčchangu.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz