22. června 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Teplotní rekord bude v ohrožení, Mynář bude slavit na Pražském hradě

Horký den u vody (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horký den u vody (ilustrační foto). | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Česko zažije velmi horký den, teploty se mohou vyšplhat přes 34 stupňů Celsia a budou atakovat rekord pro 22. červen, varují meteorologové. Politici, nedbajíc na počasí, budou brojit pro volební kampaň. A Vratislav Mynář, nedbajíce vyšetřování v Lesní správě Lány, bude slavit padesátiny.

Česko čeká největší vedro. Podle meteorologů stoupne teplota v západních a středních Čechách i nad 34 stupňů Celsia. V ohrožení tak bude teplotní rekord pro dnešní den (34,9°C) z roku 2000. V noci na pátek se má ochladit.

Zatímco na Žofíně vystoupí prezident Miloš Zeman a bude tam vysvětlovat svůj pohled na téma český národní zájem, v Poslanecké sněmovně budou experti (předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa a další) řešit problematiku milostí prezidenta republiky.

Prezidentova okolí se budou týkat ještě dvě věci: pokračuje policejní vyšetřování Lesní správy Lány, což je příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky. Policie ve středu zatkla tři lidi, v kauze má jít o manipulaci s veřejnými zakázkami. Hradní kancléř Vratislav Mynář se ovšem bude veselit, oslaví na Pražském hradě padesáté narozeniny, veřejnosti se kvůli tomu uzavře část Jižních zahrad Pražského hradu.

Strany pokračují v předvolební horečné přípravě. Úzké vedení ČSSD probere podobu kampaně po změně lídra, má schválit nebo upravit i kreativní a vizuální podobu kampaně, ta chystaná se novému volebnímu lídrovi Lubomíru Zaorálkovi nelíbila. Hnutí ANO zase představí knihu předsedy Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím. Zahálet nebudou ani Piráti či ODS (chystají tiskové konference) a lidovecký ministr zemědělství Marián Jurečka se zase objeví na mistrovství republiky v jízdě zručnosti s traktorem a vlekem...

V Bruselu začíná dvoudenní summit EU. Hlavními tématy jsou posilování unijní spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany. Česko bude zastupovat premiér Bohuslav Sobotka. Po pracovní večeři by také mělo 27 šéfů států a vlád - už bez účasti Velké Británie - posoudit nejnovější vývoj v pondělí zahájených rozhovorů o brexitu.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz