Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kočkovité šelmy na počítačích od Applu už nepotkáte. Vyšel nový systém

Ekonomika

  21:11
SAN FRANCISCO - Apple představil novou verzi svého operačního systému pro počítače Mac. Verze OS X 10.9 nazvaná Mavericks dostane nové funkce a technologie pro delší životnost baterie a zkrácení doby pro nastartování počítače. Oznámil to na začátku výroční konference vývojářů softwaru pro společnost Apple manažer firmy Craig Federighi.

Šéf Applu Tim Cook prezentuje i novou verzi stolního iMacu foto: Reuters

Firma současně uvedla, že již nebude dávat svému softwaru pro počítače Mac názvy podle velkých kočkovitých šelem. Nově budou jména vycházet z geografických názvů v domovské oblasti.

ČTĚTE TAKÉ:

Nový operační systém bude mít lepší podporu pro více obrazovek. Poprvé bude zahrnovat také čtečku iBooks pro všechny, kdo si budou chtít stažené knihy od Applu přečíst na obrazovce počítače. Nový software se má objevit na podzim. Na celém světě je nyní zhruba 72 milionů počítačů Mac. To je dvojnásobek ve srovnání s počtem před pěti lety.

Analytici očekávají, že Apple rovněž představí novou verzi operačního systému pro telefony iPhone a tablety iPad nebo nový hudební servis nazvaný iRadio.

Konference trvá do pátku a přichází v době, která je pro společnost velmi důležitá. Apple nyní stojí na křižovatce a jeho akcie v poslední době výrazně klesají. Investoři se bojí, že firma už nebude schopna přicházet s tak zásadními novými produkty jako v dobách svého zesnulého zakladatele Steva Jobse, kdy její produkty vytvářely celé nové segmenty trhu.

Mavericks je podmořský skalní útvar, který způsobuje velké vlny v kalifornské zátoce Half Moon.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!